GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00798845
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KARATAŞ MAH. / KARATAŞ
Oda Sayısı : 3+1
: 170
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 05.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
T.C. Gaziantep İcra Dairesi Müdürlüğü
Dosya No
:
2017/132266
Muhammen Bedeli
:
245444 TL
Birinci Satış Günü
:
27.06.2018 10:10
İkinci Satış Günü
:
24.07.2018 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil / Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2017/132266 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Güneykent Mah. 4297 Ada, 3 Parsel, A blok, 6. kat, 72 nolu bağımsız bölüm.
Özellikleri: Mahallinde Karataş Mahallesi, 400 nolu cadde, 133380 nolu sokak, 133382 nolu sokak ve 133379 nolu sokaklarla çevreli ada şeklinde bulunan Şireci Plazada A Blok 6. Kat No:72 adresinde bulunmaktadırlar. Taşınmaz şehir merkezinde sosyal donatılara sahip, meskenlerin yoğun olarak bulunduğu, şehrin modem ve tercih edilen semtinde bulunmakta olup yakın çevresinde park, okul ve ibadethane alanları bulunmaktadır. Taşınmazın yer aldığı bölge tamamıyla konut alanı fonksiyonlu gelişmiş bir bölge olup bölgeye değer katan unsur diğer semtlere göre imarlı ve planlı modem bir semt görünümünde olmasıdır. Taşınmazın olumlu yanları ana arterlere ve sosyal donatılara yakın olması, ulaşım sorununun olmaması gibi özellikleridir. Taşınmazın yer aldığı bölge alt yapısı tamamlanmış olup belediye ve sosyal hizmetlerden yararlanmaktadır. taşınmaz altıncı kattaki 72 nolu bağımsız bölüm meskenin antre taban kaplaması seramik, oda taban kaplamaları laminant parke, duvarları boyalı, daire giriş kapısı çelik doğrama pencereleri pvc olup, asansörlü, doğalgazlı dır. üç oda, bir salon, şeklinde yapılmış, yapısının banyo ve wc seramik kaplı kapılar lake boyalıdır. yapının mutfak kiler vestiyer gibi tüm aksamlar yapılıdır. taşınmaz kaloriferli, asansörlü mesken yapıları sınıfında olup 4 A yapı gurubuna girmekte, taşınmaz yaklaşık 6 yıllık olup inşaat alanı bürüt 170,00m2 gelmektedir.
Adresi : Karataş Mah. 400 Nolu Cad. Şireci Plaza A Blok 6. Kat, No:72 Şahinbey/GAZİANTEP
İmar Durumu : İnşaat tarzı E:2,50h: Serbest ticaret yapı adasına gelmekte, İmar parselidir.
Kıymeti : 245.444,94 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 27/06/2018 günü 10:10 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 24/07/2018 günü 10:10 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/132266 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.03/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR