BURSA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00796891
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : BEŞEVLER MAH. / BEŞEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 02.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2336 ESAS
Muhammen Bedeli
:
275000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.06.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
03.07.2018 11:00
Satış Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT ABLOK GAYRİMENKUL SATIŞ ODASI ULUYOL-OSMANGAZİ-BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
18. İCRA DAİRESİ
2017/2336 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN :
TAPU KAYDI:Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Beşevler Mahallesi, 655 ada, 2 parsel sayılı ve 2.032,00 m2. miktarlı “Arsa” vasıflı taşınmazda, Kat Mülkiyeti kurulmuş olan, 1/20 arsa paylı, B blok, 1. kattaki 3 no’lu Bağımsız Bölümün (Mesken)
ÖZELLİKLERİ:Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Beşevler Mahallesi, Gümüşdere Caddesi, no: 4 adresindeki Gökkuşağı Sitesi’nin, C blok, 2. katındaki 3 no’lu dairedir. Tapu bilgilerinde B blok, 1. kat, 3 no’lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, blok harf ve bina kat sıralamasına göre yerinde, C blok, 2. kattaki 3 no’lu daire olduğu görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+5 normal katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörlü, site içerisinde, bahçeli ve otoparklıdır. Zemin katında depo ve sığınak, normal katlarının beherinde ise 2’ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.Edinilen bu bilgilere göre; Halihazırda, kiracı Fahrettin Yanlı tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin bürüt alanı 125,00 m2. ve net kullanım alanı ise 106,00 m2. olup, 3 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Salon ve odaların tabanları laminat parke, antre, koridor ve mutfak bölümlerinin granit seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri granit mermer kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir.Kuzey, güney ve batı cepheli olan dairenin 3 cephesine de bakan 2 adet balkonu mevcut olmakla birlikte, kuzey ve batıya bakan köşeli (L şekilli) balkonun önü PVC profil çerçeveli camekanlar ile kapatılmıştır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde bahçeli ve otoparklı, 5 veya 6 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Beşevler Mahallesi, Gümüşdere Caddesi, no: 4 adresindeki Gökkuşağı Sitesi’nin, C blok, 2. katındaki 3 no’lu dairedir.
Yüzölçümü : 125 m2
Arsa Payı :1/20
İmar Durumu : Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 05.05.2017 tarih ve E.60163 sayılı yazılarında; Nilüfer İlçesi, Beşevler Mahallesi, 655 ada, 2 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Beşevler Revizyonu Uygulama İmar Planı’nda, E: 1.00 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı oldugu gibidir
1. Satış Günü : 08/06/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 03/07/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASIULUYOL OSMANGAZİ BURSA OSMANGAZİ / BURSA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere gazete ve elektronik ilan, İİK 127 maddesi gereği tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2336 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR