GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00791515
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : BATIKENT MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 4+1
: 226
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 21.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
T.C. Gaziantep İcra Dairesi Müdürlüğü
Dosya No
:
2017/145191 Esas
Muhammen Bedeli
:
371159 TL
Birinci Satış Günü
:
08.06.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.07.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil / Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2017/145191 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapu kaydı ve biirkişi raporuna göre; Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Batıkent Mahallesi, 3275 ada, 1 parselde kayıtlı bulunan, cinsi tapu kayıtlarında arsa olan parselin tamamı 1466 m2 olup, kat irtifakına göre 70/1466 arsa paylı 1. kat 1 nolu Bağımsız bölümdür. Taşınmazın cinsi tapu kayıtlarında arsa olarak belirtilen parsel üzerinde betonarme karkas çok katlı bina bulunduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz üzerinde çok miktarda banka şubelerinin bulunduğu, ticari olarak yapılaşmış olan Kürşat Tüzmen Bulvarına cepheli olup, yaklaşık 250 m doğusunda Abdülkadir Aksu Bulvan(Tarihi Rasaf Yolu) bulunmaktadır. Taşınmazın belediye ve sosyal hizmetlerinden faydalanmakta olup, çevresinde genelde imarlı modem binalar bulunmaktadır. Şehrin tercih edilen semtinde bulunmaktadır.Yakın çevresinde Okul, Cami, park ve çeşitli konut siteleri bulunmaktadır. Dava konusu taşınmazın yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz v.s. gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup, Dolmuş, otobüs yakın olup ulaşım sorunu yoktur.Taşınmazın imar durumu özellikleri ile birlikte inşaat yapımına elverişli olması, ana yola cepheli olmaması, imar parselli arsa olması, belediye altyapı ve sosyal hizmetlerden faydalanması, çevresinin imar parseli olması olumlu unsurlar, şehir merkezine uzak olması olumsuz unsurlarıdır. Yapı Betonarme karkas Bodrum kat, Zemin kat ve 7 adet Normal katı olmak üzere toplam 9. katlı olup, dosyaya konu olan mesken binanın 1. Normal katında 1 bağımsız bölüm noludur. Binanın normal katları her katta 2 adet daire olarak planlanmış olup, daireler 4 + 1 şeklindedir. Değerlendirme konusu meskenin toplam inşaat alanı ruhsat eki projede 226 m2 olarak belirtilmiştir. Mesken 4 adet oda, salon, mutfak, kiler, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. Oda ve salon tabanları laminant parke, ıslak zeminler seramik ile kaplıdır. Duvarları ince sıva üzeri boya yapılmıştır. Pencereleri PVC çift camlı, iç kapıları ahşap doğrama olup boyalıdır. Elektrik, suyu bulunmaktadır. Yapı yaklaşık 10-15 yıllık olup yıpranması %12 dir.
Adresi : Batıkent Mahallesi Kürşat Tüzmen Bulvarı 09033 Nolu Sokak Sena Apt. No:2 Merkez / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 226 m2
Arsa Payı : 70/1466
İmar Durumu : İnşaat tarzıİmar planında ?ayrık nizam ticaret E=2,30 ticaret yapı adasına? gelmekte olduğu belirtilmiştir. Parsel imar parselidir.
Kıymeti : 371.159,04 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/06/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 06/07/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/145191 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.19/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR