DİYARBAKIR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00791038
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Oda Sayısı : 4+1
: 170
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 15
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 21.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1706 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.07.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.08.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
6. İCRA DAİRESİ
2018/1706 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Diyarbakır İli Kayapınar İlçesi, Kayapınar Mahallesi, Fırat Mahallesi Nazım Hikmet Caddesi CAPİTOL CENTURY-21 Sitesi 1820 ada 1 parselde kayıtlı, 16.530,05 m2 yüzölçümlü, D Blok 8. Kat 17 Nolu bağımsız bölümde kayıtlı taşınmaz, tam hisseli olup, güney, doğu ve batı cephelidir. B+Z+13 katlı, çift asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli, 2014 yılı inşalı, meskenin iç mekanının hol ve antre bağlantılı, 4 oda 1 salon, mutfak çift banyo wc dağılımlı, 2 balkonlu, 170,00 m2 net kulanım alanlı, ahşap görünümlü çelik kapı girişli,yer zeminleri kısmen laminent parke kısmen granit kaplamalı, ıslak zeninler granit kaplamalı, duvarları kısmen duvar kağıdıı, kısmen plastik boyalı, banyo-wc tavanları alüminyun metal süzgeç, mutfak evine tezgahı granit alt ve üst ankestra ahşapahşap lake dolaplı, banyo duşakabinli, pencereler pimapen, kapılar amerikan lake panel, vestiyerli ve yüklüklü, meskenin elektiriği ve suyu müstakil durumdadır.
İmar Durumu : Belediye sınırları dahilinde olup,1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında söz konusu parselin E(Emsali)=1,25 Taban Alan Katsayısının (TAKS)0,20 Planlama Şartlarındadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 04/07/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/08/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1706 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR