KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00788410
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : KARACAOĞLU MAH. / BATTALGAZİ
Oda Sayısı : 3+1
: 98
Bulunduğu Kat : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 15.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1130 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2018 14:10
İkinci Satış Günü
:
18.07.2018 14:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Seyitgazi Mah. Nuhnaci Yazgan Cad.No:38 MELİKGAZİ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ
2017/1130 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışı yapılacak olan taşınmaz Kayseri ili, Melikgazi ilçesi, 1. Eskişehir Mahallesi, 3997 ada, 1 parsel de kayıtlı 2.625,34 m2 yüzölçümlü arsa niteliğindeki ana taşınmazda 1/56 arsa paylı 1. Blok, 5. Kat, 22 Nolu Mesken niteliğindeki bağımsız bölümdür. Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle kentsel kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz site içerisinde yer almaktadır. Bina da tek asansör bulunmakta olup, her katta 4 adet daire bulunmaktadır. Satışı yapılacak olan bağımsız bölüm brüt 132,00 m2 alana sahip olup, net alanı 98,00 m2 ' dir. Taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre, ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Taşınmazda salon, odalar, mutfak ve antre zeminleri laminat parke olup, diğer ıslak zeminler ise seramik kaplamadır. Banyo ve tuvalet duvarları fayans kaplı olup; geri kalan duvarlar ise saten alçı üzeri saten boyadır. Ayrıca odalar, salon ve antre duvarları duvar kağıdı ile kapatılmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapı olup; iç kapılar ise amerikan panel kapıdır. Pencereler ile balkon kapıları ise pvc doğramadır. Mutfak tezgahı çimstone olup; mutfak altı ve üstü dolapları mevcuttur. Taşınmazın iki balkonu da kapalıdır. Taşınmaz doğalgazlı kombi sistemi ile ısıtılmakta olup, kuzey batı cephelidir.
Adresi : Karacaoğlu Mah. Battalgazi Bulvarı, Fetih Kent Sitesi, Huzur Apt. No:145/22
Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 2.625,34 m2
Arsa Payı : 1/56
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında
kalmaktadır
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 20/06/2018 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 18/07/2018 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Seyitgazi Mah. Nuhnaci Yazgan
Cad.No:38 MELİKGAZİ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1130 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR