KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00788389
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : BEYAZŞEHİR MAH. / BEYAZŞEHİR
: 100
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 15.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/73 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.06.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.07.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) Kocasinan / Kayseri

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ
2016/73 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri : Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Beyazşehir Mah., Cilt:10, Sayfa No:946, Ada:3604, Parsel:5, Kat: 11, Bağımsız Bölüm No:46, Arsa Payı:1/48, Nitelik: Mesken olan taşınmazın Tam Hissesi ihale olunacaktır. Taşınmazın çevresi yüksek katlı binalarla çevrili olup, orta gelirli memur ve işçi sınıfındaki insanların tercih ettiği bir konuma sahiptir. Çevresinde Pazar yeri ve marketlerin bulunduğu alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Ana taşınmaz bina içerisinde her katta 4 daire olmak üzere toplamda 49 adet mesken niteliğinde bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binada 2 adet asansör bulunmaktadır. Binada çatı mevcuttur. İhale konusu taşınmaz brüt 125,00m², net 100,00m² olduğu bilirkişi tarafından tespit edilmiştir. Taşınmaz 4 oda, mutfak, banyo, antre ve wc olarak projelendirilmiştir. Giriş kapısı dekoratif çelik kapı, odaların zeminleri laminant parke, ıslak zeminleri seramik kaplıdır. Oda duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Islak hacimlerdeki duvarlar fayans kaplanmıştır. Pencereler pvc doğramadan, oda kapıları ise melamin ahşap doğramadan imal edilmiştir. Daire merkezi doğalgaz ile ısıtılmaktadır. Daire kuzey - doğu cepheleri görmekte olup, iki adet balkon bulunmaktadır.
Adresi : Beyazşehir Mah. 824. Sk. Samet Apt. No:17/46 Merkez / Kayseri
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (Alacağa mahsuben satışlar ile özel mevzuat kaynaklı haklar saklıdır)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi olup dairemizde incelemeye açıktır.
1. Satış Günü : 21/06/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/07/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) Kocasinan / Kayseri
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan, tapu kaydı ve diğer belge ve bilgiler ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satşı sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zararlardan kendilerinin sorumlu olacakları hususu ile; Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlıgı halinde İ.İ.K.'nın 127 madde hükmü uyarınca işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere tüm ilgililere ihtaren ve ilanen tebliğ olunur.
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/73 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR