ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00788377
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : ÇARŞI MAH. / YENİMAHALLE
Oda Sayısı : 3+1
: 88
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 15.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/250 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.05.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
12.06.2018 11:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
9. İCRA DAİRESİ
2017/250 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, Çarşı Mah., 9004 Ada, 13 Parsel, 2 Nolu Bağımsız Bölüm. Mesken 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo ve WC'den müteşekkildir. Salon ve odaların zemini laminant parkedir. Islak hacimlerin zemini seramiktir. Duvarları sıvalı, alçı astarlı ve plastik boyalıdır. Tavanı kartonpiyerlidir. Salon duvarları kağıt kaplı olup, salon ve antre tavanı gömme spot aydınlatma üniteli ışık bantlıdır. Mutfakta granit tezgâh, tezgâh altında ve üstünde ahşap dolaplar, çelik eviye mevcut olup tezgah alnı seramik kaplıdır. Banyo duvarları tavana kadar seramik kaplı olup, hilton lavabo, altında ve üstünde ahşap dolaplar, duş teknesi duş kabini, rezervuarlı klozet ile duş batarya ve süzgeci vardır. Asma tavanlıdır Wc duvarları tavana kadar seramik kaplı olup, fayans lavabo altında ahşap dolap, hela taşı ve bas tertibatı vardır. Asma tavanlıdır Kapı ve pencereleri dış cephede ısı camlı ahşap desenli PVC'dir. İç kapılar mobilya kapıdır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Kombi cihazlı, doğal gaz kat kaloriferlidir. 2 adet balkonu vardır. Mutfak balkonu katlanır kayar cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Daire 1. Katta, ön ve arka cephelidir. Taşınmazın net faydalı alanı toplam 88 m² dir.
Adresi : Çarşı Mah. Akın Cad. Özen Sk. No:14 Kat:1 D:2 Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 88 m²
Arsa Payı : 45/195
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 16/05/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 12/06/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/250 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2018 (İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR