ADANA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ADANA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00788360
Şehir : Adana / Seyhan
Semt-Mahalle : CEMALPAŞA MAH. / GAZİPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 16.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/10475 ESAS
Muhammen Bedeli
:
390000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2018 10:10
İkinci Satış Günü
:
18.06.2018 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
ADANA
9. İCRA DAİRESİ

2016/10475 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İli, Seyhan İlçesi, 1456 Ada, 843 Parsel, Cemalpaşa mahallesi , 3.Kat , 11 nolu bağımsız bölüm mesken vasfında tapuya kayıtlıdır.Adana İli ,Seyhan İlçesi ,Reşatbey Mahallesi 1456 ada ,843 parsel olup 1.505,40 m2 alanlı ve üzerinde Bodrum + Zemin+Asma kat +10 n.kat binada tek giriş A ve B blok şeklinde 2 ayrı merdiven ve asansör çıkışlıdır.Konu daire A bloktadır.3 .kat 11 nolu daire betonarme tarzında yapılmış binada 7 kapı nolu ve Kuzey -Batı cepheli durumundadır.Daire kat bürütü olarak 140 m2 alanlıdır.Projeye göre daire 3 oda ,1 salon ,mutfak ,banyoalaturka wc ve hol ,antre ,3 balkonlu şekilde iken tadilat görmüş oyduğu zeminler seramik ve odalar parke kaplı ,pvc pencere ve panel kapılı olan dairede duvarlar saten boyalı ,banyo duşakabin ve hilton lavabolu kuvetli, alaturka wc ' de hilton lavabolu olup duvarlar ve zemin seramik ve fayans kaplıdır.Mutfak modüler hazır mutfak şeklinde dizayn edilmiştir.Bina asansör ve doğalgazlı ve merkezi ısıtmalı , paneller ahşap kafes içinde ,2 balkon daireye katılmış bir köşe balkonda pvc'liçevrili ve panjurlu ve lake kaplama vestiyer dolaplı şekildedir.Taşınmazın alt yapısı yapılmış telefon su el çevre yolları ile ulaşım sıkıntısı yoktur.Atatürk caddesi devamı Cevat yurdakul caddesi ile sular caddesi kasım köprüsüne bağlantılı caddeye cephelidir.Taşınmazın batısında sular meydanı ve Atatürk caddesi kavşağı bulunmaktadır.Doğusunda Gazipaşa bulvarı ile Kasım Gülek Köprü kavşağı vardır.Taşınmazın güneye Adana merkezi yerleşim alanı durumundadır.Sular caddesi (Cevat Yurdakul caddesi ) ile Ethem Ekin sokak köşesindedir.Taşınmazın çevresinde çeşitli küçük esnaflar ve bankalar ,eczane ,okul vs.Tren garı vardır.Taşınmazın hertarafa ulaşımı kolay bir şekildedir.
TAŞINMAZIN İMAR DURUMU:İmar çapında E=2.40 yoğunluklu merkez iş alanı şeklinde belirtilmiştir.
Adresi : Cemalpaşa Mahallesi Sular Caddesi (Cevat Yurdakul Caddesi )Ethem Ekin Sokak Köşesi Özgiray Apartmanı Nu:38 A Blok 3.Kat Nu :7Merkez / ADANA
Kıymeti : 390.000,00 TLKDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 21/05/2018 günü 10:10 - 10:15 arası

2. Satış Günü : 18/06/2018 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir. Taşınmazın aynından doğan vergiler ise ihale satış bedeli rehin miktarının geçmesi durumunda ihale bedelinden ödnmesi ,rehin bedelini geçmediği takdirde taşınmazın aynından doğan vergi borcu ödenmeyecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK.127 maddesi İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. " gereğince tebliğ yapılamaya ilgililereelektronik ortamda yapılan satış ilanın tebligat yerine geçmesine ,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/10475 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/04/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR