ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00788036
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : KARAPÜRÇEK MAH. / ULUBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 82
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

HABER VAKTİM 16.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/47 TLMT
Muhammen Bedeli
:
90000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.06.2018 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
25. İCRA DAİRESİ
2017/47 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Altındağ İlçe, 22645 Ada, 13 Parsel, KARAPÜRÇEK Mahalle/Köy, 1. Bodrum kat, 10 Nolu Bağımsız Bölüm : Bina karapürçek mahallesi, 281. Cadde üzerinde ara parselde 46 kapı numarası ve Yıldız Apt adıyla bulunmaktadır. Bina, 2 bodrum + zemin+ 3 normal kattan oluşmaktadır. Binanın cepheleri sıva üzeri boyalıdır. Binaya giriş 281. Caddeye göre ön cepheden zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı demir, rüzgarlık kapısı camlı ahşap doğrama kapıdır. Bina giriş zemini ve duvarları 1,20 mt seviyede mermer, üstü sıva üzeri serpme boyalıdır. Bina merdiven başamak ve sahanlıkları mermer, merdiven korkulukları nikel doğramadır. Anagayrimenkul asansörlüdür. Zemin ve normal katlarında 8'er daire bulunan anagayrimenkulde toplam 44 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. 1. Bodrum kat 10 nolu bağımsız bölümün giriş kapısı çelik kapıdır. Halihazırda boştur. Bağımsız bölüm mahallen: Antre, 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve balkondan müteşekkildir. Antrede yerler seramik, duvarlar sıva üzeri boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Salon, odalar, yer döşemesi laminant parke kaplı olup, duvarları sıva üzeri boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak zemini ve duvarları seramik, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit, tezgah alnı seramik, tezgaın altında ve üstünde ahşap dolapları yapılıdır. Wc ile banyo zemin ve duvarları seramiktir. Wc'de helataşı ve lavabo, banyoda, klozet ve lavabo mevcuttur. Balkon zemini seramiktir. Pencereler PVC+ ısıcamlı doğrama, iç kapılar panel kapıdır. Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Kalorifer petekleri ve kombi mevcut değildir. Mesken caddeye ve girişe göre sağ ön ceplelidir. Borçlunun hissesi tamdır.
Yüzölçümü : 82 m2
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 23/05/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 20/06/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK'nun 127. Maddesi gereğince satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere iş bu ilan tebliğ hükmündedir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/47 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR