ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00788031
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MENDERES MAH. / YENİKENT
Oda Sayısı : 4+1
: 181
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 15.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7072 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.06.2018 09:40
İkinci Satış Günü
:
03.07.2018 09:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2017/7072 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 100 Ada, 11 Parsel, YENİKENT MENDERES Mahalle/Köy, MÜSLÜMKÖPRÜSÜ Mevkii, B BLOK 7. KAT 30 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜMTaşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Mesken her türlü alt yapısı mecut, her türlü belediye hizmetlerinden faydalanma imkanına sahip bir bölgededir. Taşınmazın bulunduğu parsel site şeklinde benzer tarz ve özelliklerde 2 adet blok bulunmaktadır. Her iki blokta konut olarak inşaa edilmiştir. Sitenin adı Safir Konutları olarak geçmektedir. B blokta; bodrum kat, zemin kat ve 9 normal kat olmak üzere betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. B Blokta normal katlarda 4'er adet olmak üzere toplamda 40 adet mesken bulunmaktadır. kapısı alüminyum doğramadır. Giriş zemini seramik kaplıdır. 2 adet merdiven olup, basamak ve sahanlıkları mermer kaplı, merdiven yan duvarları ve tavanları sıva üzeri boyalıdır. Binanın dış cephesi ısı yalıtımlı, sıvalı ve boyalıdır. 2 adet asansör vardır. Sitenin çevre düzenlemesi yapılı, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, kamelya, otopark, alanları vardır. Meskenin giriş kapısı çeliktir. Mahallinde yapılan inceleme neticesinde meskende; antre, 4 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn, banyo, wc ve 2 adet balkon vardır. Antre zemini seramik kaplı, duvarları kağıt kaplama, tavanı alçı sıva üzeri boyalıdır. Salon ve 4 oda zeminleri laminat parke kaplı, salon ve odaların duvarları kağıt, tavanları alçı sıva üzeri boyalıdır. Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları kağıt kaplı ve tavanı alçı sıva üzeri boyalıdır. Duvar tavan birleşimlerinde kartonpiyer vardır. Mutfakta tezgah alt ve üstünde mutfak dolapları bulunmaktadır. Mutfak tezgahı ve evyesi mermerit olup, tezgah alnı seramik kaplıdır. Wc, banyo ve ebeveyn banyosu zeminleri ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanları alüminyum asma tavan yapılıdır. Banyoda; hilton lavabo, klozet ve zemini seramik kaplı duşakabin bulunmaktadır. Wc'de; küçük lavabo ve hela taşı vardır. 2 adet balkon olup, balkonların zeminleri seramik kaplı, ön kısımlarında paslanmaz çelik korkuluklu olup, mutfak balkonu cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. İç kapılar 1. Sınıf ahşap kapı, pencereler ısıcamlı PVC doğramadır. Binanın ısınma sistemi ve sıcak su merkezi sistemdir. Mesken iki cepheli ve güneş görmektedir. Dosya içerisindeki m2 cetveline göre meskenin kapalı bürüt alanı 151,43 m2 açık bürüt alanı 30,56 m2 olmak üzere, toplam bürüt alan 181,99 m2'dir. Net alanı ise yaklaşık 168,00 m2'dir.
Adresi :Ankara ili, Sincan ilçesi, Yenikent Menderes Mahallesi, Cengiz Topel Caddesi, 39 dış kapı nolu Safir Konutları, B blok, 7. Kat. D:30
Yüzölçümü : 5.905,00 m2
Arsa Payı : 231/17715
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 05/06/2018 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 03/07/2018 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7072 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR