KONYA 10. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

KONYA 10. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00787968
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : AYDINLIKEVLER MAH. / AYDINLIK
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 15.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/912 Esas
Muhammen Bedeli
:
210000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.06.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.07.2018 14:00
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat, Adliye Mezat Salonu / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2018/912 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Selçuklu ilçesi, Hocacihan Mahallesi, 120 Cilt, 11929 Sayfa, 19462 Ada, 11 parsel numaralı, 938,00 m2 yüzölçümlü , Kargir Apartman vasıflı ana taşınmazda, 1.kat, 6 Bağımsız bölüm numaralı, 1/20 arsa paylı, Mesken vasıflı taşınmaz olup, TAM olarak kayıtlı bulunmaktadır.Taşınmaz kat mülkiyetlidir.
Taşınmazında içinde bulunduğu ana taşınmaz , mimari projesine ve imar durumuna uygun olarak yapılan tapu kaydmda vasfı belirtilen 5 katlı apartmanın olduğu görûlmüştür. Ana taşınmaz konum olarak Kızılelma sokağa cepheli konumdadır. Yapılan incelemede taşınmaz'da kiracı olarak oturmaktadır. Ana taşınmazın etrafı duvarla çevrili ve çevre düzenlemesi yapılmış durumdadır.Ana taşmmazın bulunduğu yer konum olarak, alışveriş merkezlerine, resmi kurumlara, sağlık merkezlerine ,eğitim kurumlarına, sosyal donatı alanlarına, yakın konumdadır. Bölge Sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır.Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Bölgede yapılaşmalar Ataseven caddesi üzerinde altlar ticari ve normal katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Normal sokaklara cepheli konutlarda zemin ve normal katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri (Elektrik,Yol, Kanalizasyon, Doğalgaz ve Su) tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Ulaşım durumu itibarı ile Minibüs, otobüs ve Tramvay ile sağlamaktadır. Tramvay ve Minibüs, otobüs hattma 940 mt mesafededir. Taşınmaz Selçuklu Belediyesine 4.7 km, Yeni İstanbul Caddesine 890 metre, otogara 5.3 km, YHT ganna 4.6 km ve vilayet merkezine 4.1 km mesafededir. Mesken 101,53 m2, balkonlar dahil 112,63 m2 net alanı, kuzey ve doğu cephe konumludur. Mesken, antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, lavabo ve wc ile 2 balkondan oluşmaktadır. Kuru alanlar laminat parke, ıslak alanlar seramik kaplıdır. Odaların duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Balkon seramik kaplama ve demir doğrama korkulukludur. Giriş kapısı çelik, diğer iç kapılar ahşap ve pencereler Pvc doğramadır. Mutfakta tezgahın altı ve üstünde dolapları vardır. Banyo, wc ve lavabo duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Banyoda, duşakabin, klozet ve lavabo vardır. ısıtma ferdi sistem doğalgazlıdır. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatları vardır. Ana yapı bodrum, zemin, 4 normal katlıdır. Zemin ve normal katlarda 4'er mesken bulunmaktadır. Ana yapı giriş kapısı renkli alüminyum doğrama, giriş katı tabanı, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplama, duvarları mermer kaplama, merdiven korkulukları demir doğramadan yapılıdır. Dış cephesi cam mozaik kaplamadır. Çatısı ahşap ve üzeri kiremit kaplıdır. Ana yapı kaloriferli ve asansörlüdür. Parsel çevresi bahçe duvarı ile çevrili ve çevre düzenlemesi yapılıdır.Mesken 101,53 m2, balkonlar dahil 112,63 m2 net alanlı, kuzey ve doğu cephe konumludur.
Adresi : Aydınlıkevler mahallesi, Kızlelma sokak No: 13/6 Selçuklu/KONYA adresindedir.
Yüzölçümü : 938,00 m2Arsa Payı : 1/20
İmar Durumu : Konya İli, Selçuklu ilçesi, Hocacihan Mahallesi, 19462 Ada,11 nolu parselin imar durumu ile ilgi olarak taşınmaz mesken sahasına isabet etmektedir. Parsel imar uygulaması gömıüş imar parselidir.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydından görülebilir.
1. Satış Günü : 07/06/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 05/07/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat, Adliye Mezat Salonu / Konya
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/912 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR