KONYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

KONYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00787913
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : AKŞEMSETTİN MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 111
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 16.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/33233 Esas
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.05.2018 14:20
Satış Yeri
:
KONYA ADLİYESİ, MEZAT SALONU, KARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 2. İCRA DAİRESİ
2017/33233 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İİK. NUN 133. MADDESİNE GÖRE SATIŞ


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 15317 Ada, 10 Parsel, HOCACİHAN Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Konya İli, Selçuklu İlçesi, Akşemsettin mahallesi, Deresuyu sokak, Pınarhisar sokağa cepheli, no: 25 deki Ünal Apartmanının 2. katında bulunan iç kapı numarası 6 olan yaklaşık güneybatı - güneydoğu - kuzeydoğu cepheli dairedir. Bu dairenin arsa payı 25/200 olmak üzere borçluya ait arsa miktarı 25/200 x 921,0 m2: 115,13 m2 dir. Daire; antre, salon, üçoda, banyo, tuvalet, mutfak ve holden ibarettir. Üç adet balkon bulunmaktadır. Brüt inşaat alanı 132 m2, net inşaat alanı ise 111 m2 civarındadır. Giriş kapısı çelik, kapı doğramaları ahşap, verniklidir. Pencereler PVC doğrama olup mermer denizlik vardır. İç duvar yüzeyleri harç sıvalı, plastik boyalıdır. Salon ve oda tabanlarına taban tahtası çakılmıştır. Sulu kısımların tabanına karo mozaik döşenmiştir. Mutfakta mermer tezgah ile tezgah alt ve üst dolapları bulunmaktadır. Tezgah alnı üç sıra fayans kaplıdır. Tuvalet, lavabo, banyo iç duvar yüzeyleri tavana kadar fayans kaplama yapılmıştır. Kalorifer petekleri paneldir. Antrede ahşap vestiyer bulunmaktadır. Kapı eşiklerine mermer konulmuştur. Elektrik ve su tesisatı vardır. Yapılan keşif sırasında ısınma sistemi kaloriferli olan dairede kiracının ikamet ettiği ifade edilmiştir.Borç konusu dairenin de üzerinde bulunduğu ana yapının bodrum kat, zemin kat ve üç adet normal katı vardır. Ana yapının zemin kat ve üç adet normal katın her birinde iki adet daireden toplam sekiz adet daire bulunmaktadır. Giriş kapısı alüminyum doğramadır. Merdiven basamakları mermer olup profil korkuluk vardır.
Adresi : Akşemsettin Mah. Deresuyu Sok. Pınar Hisar Sokağına cepheli, Ünal Apt. No: 25/6 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 111 m2
Arsa Payı : 25/200
İmar Durumu : Var, MEVCUT YAPININ İNŞAAT RUHSATI 1996 YILINDA 15/11 SAYI İLE ALINMIŞTIR.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Hacizler mevcut olup, haciz dosyasından satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 09/05/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : KONYA ADLİYESİ, MEZAT SALONU, KARATAY / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/33233 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR