KOCAELİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

KOCAELİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00787847
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : M.ALİPAŞA MAH. / YENİŞEHİR
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 16.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8570 ESAS
Muhammen Bedeli
:
152910 TL
Birinci Satış Günü
:
25.05.2018 10:10
İkinci Satış Günü
:
25.06.2018 10:10
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOCAELİ 5. İCRA DAİRESİ
2017/8570 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri: Kocaeli İl, İzmit İlçe, 4942 Ada, 18 Parsel, MEHMETALİPAŞA Mah, 2.Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm. Bölge şehir merkezi sayılabilecek konumda, Bekirpaşa 3 yol olarak bilinen bölge yakınında, ticari hareketi yüksek olan Zincirlikuyu Caddesi yakınında yer almaktadır. Yakın çevresinde, akaryakıt istasyonu, Zincirlikuyu Camisi, cadde boyunca bitişik nizam olarak sıralanmış zemin katları işyeri, normal katları mesken olarak kullanılan binalar bulunmaktadır. Bölge orta gelir grubuna hitap etmektedir. Ticari hareketliliğin yoğun olduğu bölgedir. Belediye alt yapı imkanlarından faydalanmaktadır. Bağımsız bölümün yer aldığı bina betonarme, karkas, bitişik nizam inşa edilmiş zemin, 2 normal kat ve çatı piyesinden oluşmaktadır. Her katta 1 adet mesken olmak üzere toplam 3 bağımsız bölümlüdür. Dış cephesi sıva üzeri akrilik boyalıdır. Bina kapısı camlı demir doğramadır. Binanın içine girilememiştir. 2 normal kat 3 bağımsız bölüm numaralı mesken projesine göre brüt 95m² inşaat alanlı, hayat, 3 oda, mutfak, banyo, WC ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Yerinde projesinde olmayan çatı piyesi vardır. Yerinde toplam 150m² brüt alanlı olduğu görülmüştür. Yapılan tespite göre doğalgaz kombili olup iskan edilmektedir. Taşınmaz 3B yapı grubunda inşa edilmiş, 1967 yılı ruhsatlı olması nedeni ile %50 yıpranma düşülerek değer takdir edilmiştir.
Adresi : Mehmetalipaşa Mahallesi İz Sokak No: 4 Daire:3İzmit - Kocaeli
Yüzölçümü : 180,12 m2
Arsa Payı : 60/180
İmar Durumu : Parsel İzmit Belediyesi İmar Ve Şehircilik Müdürlüğünün 15.09.2017 tarihli yazısına göre 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Ticaret Alanı alanında yer almakta olup yapılaşma koşulları; Bitişik nizam 3 kattır. Parselin mevcut imar durum paftasına göre terki bulunmamaktadır.
Kıymeti : 152.910,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidatında mevcut.
1. Satış Günü : 25/05/2018 günü 10:10 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 25/06/2018 günü 10:10 - 10:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8570 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR