MUDANYA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık daire

MUDANYA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00787677
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : HALİTPAŞA MAH. / MUDANYA
: 95
Bulunduğu Kat : 6
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 14.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/18 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.05.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.06.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mudanya adliyesi 2. Kat 29 numara da yazı işleri müdürü odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/18 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli Mudanya İlçesi Halitpaşa mah. Değirmendere cad. 1233 ada 1 parselde 66/2310 arsa paylı 5 Nolu Bağımsız bölüm e ait daire, bina site içerisindebodrum+zemin+4 normal +çatı katlı betonarme karkas tarzda inşa edilmiş, binanın merdiven sahanlıkları mermer,asansörlü,giriş cümle kapısı demir doğarama,çevre duvarları yapılmış, yürüyüş yolları ve otopark beton kaplama yapılmış,bir katta 3 daire vardır.Daire: Antre, gece holü, salona açık mutfak, 2 oda ,banyo, tuvalet ve 2 adet cam balkon olarak kapatılmış balkondan ibarettir.yaklaşık 95 m2 bürüt alana sahip, tuvalet iptal olunmuş kiler olarak kullanılmakta, ıslak alanlar seramik, diğer odalar balık sırtı masif parke kaplıdır.antre, gece holü, banyo, tuvalet ve balkonlarınzemini ile banyove tuvaletin duvarları tavana kadar seramik kaplı,banyoda dolaplı lavabo, klozet ve küvet, tuvalettehela taşıve lavabo vardır. mutfakta mermer tezgah,dolapları vardır. balkonda barbüke mevcuttur.giriş kapısı çelik, iç kapılar möble kapı, pencere doğramaları plastiktir.elektirik ve suyu mevcut, merkizi sistem kalorifer ile ısıtılmaktadır. mutfak ocağı ve şofpen de doğalgaz kullanılmaktadır.dava konusu taşınmaz ilçe merkezine 400- 450 m mesafededir. her türlü belediye alt yapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Mudanya İlçesi Halitpaşa Mah. Değirmendere Cad. Kırkdamla SitesiB Blok
Yüzölçümü : 95 m2
Arsa Payı : 66/2310
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı imarlı
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Şenh yoktur.
1. Satış Günü : 31/05/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 25/06/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mudanya adliyesi 2. Kat 29 numara da yazı işleri müdürü odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/18 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR