BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00779881
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / MEHTERÇEŞME
: 42
Bulunduğu Kat : 9
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 01.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1557 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
155000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.05.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.06.2018 10:00
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE
3. İCRA DAİRESİ
2017/1557 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE ÖZELLİKLERİ:
İstanbul İl, Esenyurt İlçe, Üçevler Mah. 1242 Ada, 22 Parsel, Ana Taş. Nitelik: Onyedi Katlı Betonarme Bina ve Arsası, Kat:9, Giriş:B, 180 Nolu Bağımsız Bölüm, Bağ. Böl. Daire, Hissesi:Tam.
Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri yönetimden bilgi alınmak suretiyle tespit edilmiştir. Buna göre : dairenin plan itibariyle; 1+0 özellikte inşa edildiği, brüt 42 m2 kullanım alanına sahip olduğu, daire giriş kağısı çelik kapı olup, iç panel kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, duvarlar saten boya, pencelerin pvc olduğu belirtilmiştir. Otopark imkanı mevcuttur. Asansörden çıkışta yine iki farklı yönde, uzun ve geniş bir koridor alanı, bu koridor üzerinde sıralanmış dairelerden ibaret bir yapı arz etmektedir. Yeni inşa edilmiş, bakımlı bir binadır.Yüksek hıza sahip asansörler, sosyal canlılığa haiz tesisleri bulunmaktadır. Bu tür yaşamı tercih edenler yönünden rağbet gören bir yerleşimdir. Ev ofis şeklinde kullanıma uygundur. Isınma merkezi sistem ısıtma ile sağlanmaktadır. Otel benzeri danışma, bekleme alanından geçilmek suretiyle; binanın üst katları ve ortak tesislerine ulaşılmaktadır. Merkezi bir konumdadır. Ulaşımı kolay, toplu taşım araçları ve metrobüse yürüme uzaklığındadır. Yapı içerisinde güvenlik kamerası, daireyi besleyen jeneratör, her katta yangın-alarm söndürme, kat arasında kalmayan çift asansör, sessiz borulu pis su drenaj sistemi, merkezi uydu sistemi, ankastre fırın, davlumbaz, ocak, klima, banyo dolabı, görüntülü difaon, dairede öncesinde yabancı bir kiracının oturduğu, inceleme tarihinde oturan bulunmadığı görülmüştür.
Kıymet takdirine konu taşınmaz ilçe merkezine nispi uzaklıktadır. Ulaşımı imkanlı olup, toplu taşıma araçlarının geçiş noktası üzerinde yer almaktadır. Beylikdüzü'nün merkezi bir yerinde, İstanbul evleri güneyinde, Story Plazanın yanında yer almaktadır. Binaların bulunduğu alandan Migros, Kiler gibi büyük AVM araçları geçmektedir. Yakında çok sayıda banka şubesi faaliyet göstermektedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Alt yapı sorunu çözülen planlı bir bölgede bulunmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi 1993 Sokak Papatya 2 Rezidence 9.Kat Daire:180 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 4.940,89 m2
Arsa Payı : 42/33107
İmar Durumu : Esenyurt TEM Güneyi 6.Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Konut Alanında TAKS:0,40, KAKS: 2,50, Ticaret+Konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın kaydı üzerinde; 1 TL bedel karşılığında kira sözleşmesi vardır. BOĞAZİÇİ ELEKTRİK DAĞITIM AŞ.
Taşınmaz işbu şerhe yüklü olarak ihale edilecektir.
Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibidir.
1. Satış Günü : 29/05/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/06/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1557 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/03/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR