RİZE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00778719
Şehir : Rize / Merkez
Semt-Mahalle : İSLAMPAŞA MAH. / RİZE
Oda Sayısı : 3+1
: 137
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 31.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/5698 ESAS
Muhammen Bedeli
:
302825 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2018 10:15
İkinci Satış Günü
:
25.06.2018 10:15
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı MERKEZ / RİZE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. RİZE İCRA DAİRESİ

2016/5698 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Rize İl, Merkez İlçe, 931 Ada No, 8 Parsel No, İslampaşa Mahalle/Mevkii, 20 Bağımsız Bölüm. Meskenin duvarları içten ve dıştan sıvalı ve boyalı, kapılar ahşap kapı, pencere doğramaları ise renkli PVC esaslı doğramadır. Salon ve odaların tabanları ahşap laminant parke döşeme, diğer kısımların tabanları ise seramiktir. 3 oda 1 salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre, hol ve balkonlardan ibarett olup kaloriferli ve asansörlüdür. Bağımsız bölüm meskenin iki cephesi açık, diğer iki cephesi ise komşu bağımsız bölümlere bitişiktir. Ortalama % 15 oranında eskimiştir. Rize şehir merkezinin doğu tarafında ve merkeze yaklaşık 4,5 km mesafededir. Rize Hopa devlet karayoluna cephelidir. Çevresinde RTE Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Tıp Fakültesi, şehir stadı, yüzme havuzu ve blok apartmanlar ile değişik işyerleri mevcuttur.
Adresi : İslampaşa Mah. 2 NoluFatih Sok. Osman Yanbay Apt. Merkez/RİZE
Yüzölçümü : 137,65 m2
Arsa Payı : 12/432
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 302.825,67 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/05/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 25/06/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı MERKEZ / RİZE
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5698 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/03/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR