BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00773761
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : GÜRPINAR MAH. / GÜRPINAR
Oda Sayısı : 3+1
: 142
Bulunduğu Kat : 10
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 23.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/4908 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
427500 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
18.06.2018 14:20
Satış Yeri
:
EKİNOBA MAH LONDRA ASFALTI YAYOL N:107 ÇANAKKALE SOK AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2016/4908 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu mesken nitelikli taşınmaz tapunun, Beylikdüzü İlçesi, Gürpınar Mahallesi, 654 ada, 12 parsel numarasında kayıtlı, 3.777,10 m2 yüzölçümlü, “4 Blok B.A.K Bina Ve Arsası, Diğer Bloklar Natamam” nitelikli ana taşınmazı üzerindeki zeminde “Duru” olarak adlandırılmış sitede, tapu kaydı itibariyle 4. zeminde ise B olarak adlandırılmış, 36B dış kapı numaralı blokta, 10.katta yer almakta olup taşınmaz 43 bağımsız bölüm numaralı ve 18/2400 arsa paylıdır. Taşınmazın yer aldığı site adres olarak Beylikdüzü İlçesi, Adnan Kahveci Mahallesinde ve Yavuz Sultan Selim Bulvarı üzerinde yer almaktadır.
Blok, betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup bodrum, zemin ile 15 adet normal kattan oluşmaktadır. Blok çift asansörlü ve yangın merdivenlidir.Yerinde yapılan incelemede bloğun ortak merdiven mahallerinde zeminlerin seramik kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve kısmen krom, kısmen ise demir + ahşap malzemeden olduğu belirlenmiştir.Bloğun yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.
Site ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahip olan site toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir.Sitede, çocuk parkı, kamelya, mini spor sahası ve kapalı otopark bulunmaktadır. Yaya yolları parke taş ile kaplıdır. Sitenin bulunduğu bölgede her türlü teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye belediye ve kamu hizmetleri verilmektedir. Site, birçok banka şubesinin, Beykent üniversitesinin, Beylikdüzü Sanayi Sitesinin, Outlet Park ve Perla Vista adlı alışverişmerkezlerinin bulunduğu Beykent yerleşim alanınındevamında yer almaktadır. Yakın çevresinde benzer tipte çok katlı blok tipi yapılaşmalar bulunmaktadır. Yakınında alışveriş merkezleri, ilköğretim okulları bulunmaktadır.
Taşınmazın özellikleri inceleme günü içerisine girilmek suretiyle belirlenmiştir. Buna göre taşınmaz; hol + koridor, mutfak, balkon, salon, bir adedi ebeveyn banyolu olmak üzere 3 adet oda,wc ile banyo + wc bölümlerinden oluşmaktadır. Net 142,54 m2 dir. Dış kapısı çelik olan taşınmazın iç kapıları Amerikan prestir. Taşınmazda kuru zeminler laminant parke, ıslak zeminler ise seramik/fayans kaplıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazın tavan yüzeylerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar tamdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcuttur.
Adresi : 36B dış kapı numaralı blokta, 10.katta yer almakta olup taşınmaz 43 bağımsız bölüm numaralı ve 18/2400 arsa paylıdır. Taşınmazın yer aldığı site adres olarak Beylikdüzü İlçesi, Adnan Kahveci Mahallesinde ve Yavuz Sultan Selim Bulvarı üzerinde yer almaktadır.
Yüzölçümü : 3.777,10 m2
Arsa Payı : 18/2400
İmar Durumu : Beylikdüzü Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 19.12.2016 tarihli yazısında; Beylikdüzü İlçesi, Adnan Kahveci Mahallesi, 654 ada, 12 parsel numaralı taşınmazın onaylı Uygulama İmar Planında kısmen Emsal; 2,00, Hmaks: 24,50 m konut alanında kısmen ise park alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 427.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 21/05/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 18/06/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : EKİNOBA MAH LONDRA ASFALTI YAYOL N:107 ÇANAKKALE SOK AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4908 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/03/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR