İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00767790
Şehir : İstanbul / Sarıyer
Semt-Mahalle : AYAZAĞA MAH. / MASLAK
Oda Sayısı : 4+1
: 160
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 14.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/222 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
750000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2018 13:30
İkinci Satış Günü
:
17.05.2018 13:30
Satış Yeri
:
İSTANBUL 10.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ
2016/222 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, M. Ayazağa Mah. 7226 ada, 14 parsel sayılı 2.545,34 m2 yüzölçümlü, 50/2700 arsa paylıA Blok 5. Katta 26 bağımsız bölüm.
Özellikleri : Satışı istenen gayrimenkul, İstanbul ili, Sarıyer İlçesi, TAPU KAYDINA GÖRE M. AYAZAĞA Mahallesi ) Ada ( 7226 ), Parsel ( 14 ) deki, mahallen Ayazağa Mah. 101. Sokak ( 46-48 ) numara da ki İki Bloktan oluşmuş CEMRE SİTESİ isimli binalı parsel olup, Parsel üzerinde Mimarlık Hizmetlerine esas, IV. Sınıf B Grubu yapılardan olan, bodrum kat + zemin kat + 6 normal katından ibaret olan Betonarme karkas sisteminde, yaklaşık 15 sene önce inşa edilmiş ÇOK DİK EĞİMLİ TOPOGRAFİK YAPIYA sahip CEMRE isimli bina vardır. Binanın dış cephesinde ısı yalıtım sistemi mevcut olup, parsel üzerinde A - B Blok şeklinde iki blok halinde inşa edilmiş binalar bulunmakta, ABlok bina 101 sokak ile 160 sokak cepheli olup, B Blok ise 101 sokak ile 192 sokak cepheli, parsel üzerinde ağaçlandırma, yeşillikler mevcut olmakla beraber, parsel de bulunan bahçenin çevresi istinat Duvarı, duvarın üzerinde ferforje demir doğrama ile çevrili durumda, parselin bulunduğu yer itibari ile konut ağırlıklı yapılar bulunmakta, çok az sayıda ticari+konut ağırlıklı yapılar bulunmakta, satışı istenen taşınmazın bağlı olduğu binanın yakın çevresinde 21. YÜZYIL EĞİTİM ve KÜLTÜR VAKFI NİLÜFER GÖKAY İLK OKULU ve ORTA OKULU, YEŞİLTEPE CAMİİ, AYAZAĞA ANADOLU LİSESİ, BEYKENT ÜNİVERSİTESİ ŞİŞLİ AYAZAĞA KAMPÜSÜ bulunmakta, mecur un bulunduğu yer itibari ile toplu taşıma araçlarına belli bir uzaklıkta olup, yaya, araç trafiği çok az yoğun durumda, mecur, alış veriş noktalarına belli bir mesafede, ulaşım için genel olarak bölgede yaşayanlar ulaşımı sağlayabilmek için genel olarak Hususi Araçlarını kullanmakta, mecur sessiz, tenha bir bölgede, yakın yerden Ayazma Deresi geçmekte, Maslak Mahallesinde araç yolu ile yaklaşık 20 dakikalık mesafede, Ayazağa araç mesafesi ile yaklaşık 17 dakikalık mesafede bulunmakta dır. A Blok bina ya bağlı toplam 28 bağımsız bölüm mesken, B Blok bina ya bağlı toplam 28 bağımsız bölüm mesken mevcut olup, her blokta, zemin kattan itibaren her katta dörder bağımsız bölüm mesken bulunmakta dır. Satışı istenen mecur un bağlı olduğu bina ya, 101 sokak cephesinden merdivenlerle aşağıya inilip, bahçe yer döşeme taşı kaplı yoldan, devamında ise mermer yoldan geçilerek A BLOK Bina nın önüne gelinmekte, bina ya cümle demir doğramalı kapıdan içeriye girilmekte, bina girişi bodrum kat seviyesinden yapılmakta, bina içi koridor zemini mermer kaplamalı, duvarlar boyalı, tavan kesitleri kartonpiyer ile kaplanmış, bina nın zemin katından itibaren bağımsız bölüm meskenler başlamakta, bina içi katlararası ulaşım mermer kaplamalı basamaklı, ferforje demir doğrama üzerine ahşap kaplamalı küpeşteli merdivenler aracılığı ile sağlanmakla beraber, asansör tertibatı ile de katlararası ulaşım sağlanmakta, bina da doğalgaz tertibatlı kombili sistemli ısınma, sıcak su, mutfak ta ocak ihtiyacı karşılanmakta dır.
Söz konusu, İSTANBUL İLİ, SARIYER İLÇESİ, M. AYAZAĞA MAH. 7226 ADA, 14 PARSEL DE KAYITLI, mahallen, AYAZAĞA MAH. 101. SOKAK N. 46 A BLOK ta 50/2700 Arsa Paylı 5. Katta mukim yaklaşık net 160 m2 yüzölçümlü olan (5) nolu bağımsız bölüm mesken e ( BAĞIMSIZ BÖLÜM MESKENE GİRİŞ KAPISININ ÜZERİNDE (26) NUMARASI YAZMAKTADIR ), cümle Çelik Kapıdan içeriye girilmekte, sırası ile Antre+Koridor, salon, mutfak, 2 banyo, 4 oda, 2 balkon tertibinden oluşmuş, Antre nin kapı girişinde sağ tarafta ayakkabılık +portmanto mevcut olup, Antre+Koridor, balkon, ıslak hacimler renkli seramik ile, salon, odaların zemini Laminat Parke ile kaplı, daire içi duvarlar saten boyalı, tavan kesitleri kartonpiyer ile kaplanmış, mesken içi iç kapılar Mobilya Tarzı kapı, pencereler, balkon kapıları Çift Camlı PVC şeklinde, salon da Şömine mevcut olup, daire içinde uzun koridor boyunca alçıpandan kemer geçitleri bulunmakta, 1 oda ebeveyn banyo lu olup, proje haricine çıkılarak 1 oda, mesken içi 2. Banyo haline getirilmiş, banyolar da, duvararlar açık renkli fayans kaplı, fayans aralarına Renkli Bordür süslemesi yapılmış, klozet, duş teknesi + kabin, mobilya kaplamalı alt dolaplı mermer tezgahlı lavabo lar mevcut olup, mutfak ta, Çimstone mutfak tezgahı, Ankastre Aspiratör, Mobilya Kaplamalı Mutfak Dolapları mevcut olup, mutfat duvarları saten boyalı, ocak, mutfak tezgahı arkası, mutfak dolapları altı renkli seramik ile kaplanmış olduğu görüldü. Mesken, içinde dosya borçlusu ailesi birlikte yaşamaktadır. MECUR TEMİZ KULLANIŞLI ENGİN GÖRÜŞ AÇISI BULUNMAKTA DIR.
Tapu Kaydına Göre 5. Kat olan mecur, binanın eğimli arazi üzerine oturmuş olmasından dolayı, kot farkından Bina içinden asansörle 6. Kata çıkılmakta dır.
Satışı îstenen mecur un Arsa dan aldığa pay yaklaşık 47 m2 olun. BÖLGEYE METRO ULAŞIMI, 1453 MASLAK PROJESİ bağlantı yolların planlandığa 2019-2020 senesine kadar planlanan projelerin bitmesi beklenmektedir. BU ŞARTLAR DAHİLİNDE PROJELERİN TAMAMLANMASI HALİNDE BÖLGE NİN TAŞINMAZLARININ BU GÜNKÜ DEĞERLERİNE GÖRE ÖNEMLİ ÖLÇÜDE ARTIŞ SAĞLANACAĞI GÖRÜSÜ HAKİMDİR. ANCAK TAKTİR EDİLEN DEĞER KIYMET TAKTİRİ TARİHİ İTİBARİ İLE GEÇERLİ DEĞERDİR. PLANLANAN PROJELER İSE HESABA KATILARAK VERİLMİŞ TİR.
Binanın inşasında standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmıştır.
Belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmakta taşınmaz İstanbul'un,sakin bir Bölgesinde olup, Ulaşım imkanı ise kolay olan bir bölgededir.
İmar Durumu : Sarıyer Belediye Başkanlığı imar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün,tarihli vesayılıyazıları DOSYA YA CELP ETMEDİĞİ GÖRÜLMÜŞ DOSYA NEZDİNDE, İNTERNETTEN SARIYER BELEDİYESİ İMAR SORGULAMA BÖLÜMÜ nden indirilmiş bilgilerden mütevellit olan belge kapsamında Sarıyer Belediyesi sınırları içinde kalan AYAZAGA MAH. 7226 ada, 14 sayılı parselde, MER İ İMAR PLANI nda İMARSIZ ALAN şeklinde ifade bulunmakta dır.DOSYA İÇİNDE BAŞKACA İMAR DURUM BİLGİSİNE RASTLANMADIĞINDAN KIYMET TAKTİRİ BU BİLGİ KAPSAMINDA DEĞERLENDİRİLMİŞTİR.
KIYMET TAKTİRİ TARİHİ İTİBARİ İLE SARIYER BELEDİYESİ İMAR MÜDÜRLÜĞÜ NCE YAPILMIŞ DEĞİŞİKLİKLER SÖZ KONUSU İŞBU RAPORDA Kİ DEĞERİ ETKİLİYEBİLECEK TİR.
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 16/04/2018 günü 13:30 - 13:40 arası
2. Satış Günü : 17/05/2018 günü 13:30 - 13:40 arası
Satış Yeri : İSTANBUL 10.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini İstanbul 10.İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarakyatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/222 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/02/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR