BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00767756
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Oda Sayısı : 2+1
: 42
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASYA 14.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3913 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.05.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.06.2018 11:00
Satış Yeri
:
E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ
2017/3913 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Satışa konu taşınmaz İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Yakuplu Mahallesi, Ekşinoz Yolu Mevkii, 409 Ada, 3 Parsel, Bodrum Kat, 1 Bağımsız Bölüm nolu daire vasıflı taşınmazın tamamıdır.
Özellikleri :
Ana Gayrimenkul :Söz konusu parsel üzerinde bitişik nizamda, dış cephesinde Çimağil İnş. yazılı bina bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak, Mimar Sinan Caddesi ve Ertuğrul Gazi Caddeleri ile bağlantılı 2111. Sokağa cepheli olup, Güzelyurt Anadolu İmam Hatip Lisesinin kuzeyinde yer almaktadır. Taşınmaz, D-100 Karayoluna ve Metrobüse 250 m mesafededir. Yakın çevresinde Şair Fevzi Kutlu Kalkancı İlk ve Ortaokulu, Merkez Camii, sağlık ocağı, kültür merkezi ve benzer nitelikte bitişik nizam, konut amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+3 Normal+Çatı katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 4 yıllıktır.Dış cephe mantolaması yapılmış olup, bodrum ve zemin kat cepheleri granit kaplamadır.
(1) Numaralı Daire : Binanın bodrum katında ve sokak cephesi olan kuzey cephesinde yer almaktadır. Mal sahibi tarafından kullanılmaktadır. Daire; 2 adet oda, salon, mutfak, banyo+Wc ve antre hacimlerinden oluşmaktadır. Mahallinde daire iç hacimleri ( mutfak ve oda ) değiştirilmiştir. Malzeme özelliği olarak; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları laminat, tezgah granittir. Banyoda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, dolaplı lavabo ve klozet bulunmaktadır. Pencereler PVC doğrama olup ferforje demir doğrama korkuluk bulunmaktadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Daire standart malzeme özelliklerine sahiptir. Meskenin Brüt alanı : 54,77 m2 , Net kullanım alanı : 42,00 m2 dir.
Adresi : Güzelyurt Mahallesi, Mimar Sinan Caddesi, 2111. Sokak No:6, Çimağil
İnşaat Apt. Daire:1 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 199,21 m2
Arsa Payı : 10/199
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, Hmaks: 4 kat yapılaşma şartı ile
konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 10/05/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 08/06/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3913 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/03/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR