GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00766907
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : MÜCAHİTLER MAH. / ALLEBEN
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 11.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/109736 ESAS
Muhammen Bedeli
:
184264 TL
Birinci Satış Günü
:
03.05.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
28.05.2018 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ
2017/109736 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Mücahitler Mah. Topraklık Mevkii, 1094 Ada, 7 Parsel, 4. Kat, 16 nolu bağımsız bölüm.
Özellikleri: Taşınmazın cinsi tapu kayıtlarında her ne kadar arsa olarak belirtilmiş ise de, kat irtifakında görüldüğü gibi yerinde, parsel üzerinde zemin + 5 normal kat olmak üzere toplam 6 katlı binanın 4. Kattaki kuzey - batı cepheli mesken olduğu görülmüştür. meskenin olduğu bina zemin + 5 normal katlı olmak üzere toplam 6 katlı betonarme binadır. 4. Kattaki, 16 bağımsız bölüm nolu, kuzey - batı cephedeki dairede 1 salon, 2 oda ,mutfak, antre, banyo, lavabo, wc ve balkon. mahalleri bulunmaktadır. Her katta 4 daire bulunmaktadır. Mesken olarak düzenlenmiş dairenin duvarları ince sıva üzerine yağlı boya yapılmıştır. Dairenin salon tabam ahşap parke, 1 oda tabam ahşap laminat, 1 oda tabam ise seramik kaplıdır. Islak zeminlerin duvarları tavana kadar fayans yapılmıştır. Kapılar ahşap, pencere doğramaları PVC dir. Dairenin elektrik ve suyu mevcut olup, toplam inşaat alanı brüt 110,00 m2, net inşaat alam ise 90,00 m2 'dir. Dava konusu meskenin olduğu bina kaloriferli ve asansörlüdür. Bina yaklaşık 16- 17 yıllık olup yıpranması % 20 olarak düşülecektir. Taşınmaz Şehir merkezinin yaklaşık 2 km. kuzey batısında bulunmakta olup, Her türlü Belediye ve Sosyal hizmetlerden tam olarak yararlanmaktadır. Çevresi imarlı ve çok katlı olarak yapılaşmıştır. Taşınmazın olduğu bina 19 nolu sokağa cepheli olup, Olay TV'nin yaklaşık 200m batısında bulunmaktadır.
Adresi: Mücahitler Mah. 19 Nolu Sokak, No:6, Pembe Gül Apt, Kat:4, Daire:16 Şehitkamil/GAZİANTEP
İmar Durumu : İnşaat tarzı imar planına göre ayrık nizam beş katlı konut yapı adasına gelmekte
Kıymeti : 184.264,83 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 03/05/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 28/05/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/109736 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR