TRABZON İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00760240
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / BOZTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Bulunduğu Kat : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DEN GÜNEBAKIŞ 27.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/713 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
128275 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.05.2018 10:00
Satış Yeri
:
TRABZON ADLİYESİ ZEMİN KAT SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.TRABZONİCRA DAİRESİ

2016/713 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Trabzon ili Ortahisar ilçesi İnönü Mahallesi 860 ada, 213 parsel numarasında kayıtlı 675,37 m2 yüzölçümlü taşınmaz üzerinde B blok, 5. Kat, 10 nolu bağımsız bölüm, 1/25 arsa paylı mesken niteliğinde taşınmazın tam hissesi, belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir, Trabzon İli Ortahisar İlçesi İnönü Mahallesi Çağlayan Sokak Nil Sitesi B Blok Apartmanı No:12 adresindedir, ana taşınmaz üzerinde altında büdrumlu olan beş katlı yirmibeş daireli kargir apartman mevcuttur, bina 3. sınıf B grubu yapılardandır, apartman merdiven basamakları mozaik kaplamadır, bina asansörsüz ve doğal gazlıdır, bağımsızın dış kapısı çelik kapıdır, keşif günü içeri girilememiştir, mimari projesine göre ; net 90 m2'dir, 3 oda, mutfak, hol, banyo, wc'den oluşmaktadır, tüm iç ve dış imalatları tamamlanmıştır, mevkii itibariyle her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden iyi şekilde faydalanır, düz ve sağlam bir zemin yapısına sahiptir, ulaşım problemi bulunmamaktadır, hastanelere, okullara, spor tesislerine oldukça yakındır, şehir merkezine, otobüs ve dolmuş ile bağlantısı vardır, blok nizam 5 kat yapılaşmaya müsadelidir,
Kıymeti : 128.275,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 25/04/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 23/05/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : TRABZON ADLİYESİ ZEMİN KAT SATIŞ ODASI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/713 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR