AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00754186
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz Sobası
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

KOCATEPE 17.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/19712 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.05.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.05.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2017/19712 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Merkez İlçe, 956 Ada, 8 Parsel, DEPER Mahalle, D Blok Birinci Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm Ana bina bodrum+3 normal katlı olarak betonarme karkas sistemle inşa edilmiştir. Tahminen 22 yaşındadır. Mantoloma uygulaması yoktur. Bina giriş kapısı demirdir. Merdivenler dökme mozaik, korkulukları ise demir korkuluktur. Isınma bireysel sistem doğalgaz iledir. Asansörü yoktur. Her katta 2 bağımsız bölüm vardır.
Kıymet takdiri istenilen taşınmazın giriş kapısı ahşaptır. İçeride kimse olmadığından ve taşınmaz sahibine de ulaşılamadığından daire kapısı çilingir marifeti ile açılmıştır. Evin içi 3 oda+1salon+mutfak+koridor+banyo+wc-lavabodan ibaret net 100 m2 yüz ölçümündedir. İçeride herhangi bir eşya ya da kıymetli bir mal yoktur. Odaların ve salonun tabanları laminant parke ile kaplıdır. Antre, mutfak ve diğer ıslak mekanlar ise seramiktir. Tavan ve duvarları düz sıva üzeri plastik boya ile boyanmıştır.Banyo ile wc-lavabo duvarları tavana kadar fayanstır. Salon mutfakta balkon bulunmaktadır. Mutfak tezgahı mermer malzemelidir. Tezgah alt ve üst dolapları takılı vaziyettedir.Kaloriferli olan evin tüm pencereleri ısıcamlı pvc doğramadır. Kapıları ahşap pres kapıdır. Elektrik ve su tesisatı çalışır vaziyettebir dairedir
Adresi :M.Fevzi Çakmak Mah.374.Sok.Yeşiltepe Sitesi D Blok 3/1 Daire No 3 - Merkez/AFYONKARAHİSAR
Yüzölçümü : 100 m2
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 04/05/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/05/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/19712 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR