AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00750703
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
Isıtma : Soba
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

KOCATEPE 26.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/289 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
56000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.05.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.06.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2015/289 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar ili Merkez, Çetinkaya/ İmar Mah. 4362 ada, 6 parselde kayıtlı 1505.00 m2 yüzölçümlü 3 adet 3 katlı kargir apartman ve arsası nitelikli ana taşınmazın B Blok, zemin kat, 2 nolu bağımsız bölümüdür. 1/10 arsa paylı taşınmaz mesken niteliklidir. Adresi: Ertuğrul Gazi Mah. 1923 .Sok. No: 18/2 Afyonkarahisar'dır. İmar planında toplu konut alanında kalmakta olup, kitle nizam 2 kat inşaat müsaadelidir.Taşınmaz konum itibariyle Afyonkarahisar - İzmir çevre yolundan birkaç dakika içerisinde Organize Sanayi Bölgesine ulaşmak mümkündür. İlimizde 2002 yılında meydana gelen deprem neticesinde SS Merkez Afyonkarahisar Depremzedeleri Konut Yapı Kooperatifi tarafından inşaa edilerek hak sahiplerine teslim edilmiştir. Aynı ada çevresinde bu şekilde 69 blok, 138 tane mesken vardır. Bloklar 2'şer katlı olup, yığma şeklindedir. İl Merkezine takriben 7 km mesafede olup, ulaşım ve altyapı sorunu bulunmamaktadır. Ana bina dış görünüş itibariyle bir kısım bakım ve onarımdan geçmesi gerekmektedir. 3 nolu bağımsız bölümün içi 3+1 salon+ mutfak+ antre+ koridor+ wc+lavabo ve banyodan ibaret olup, bu hali ile net 85 m2 yüzölçüme sahiptir. Daire genelinde iç ve dış duvarlarda nem alması nedeniyle etek kısımlardaki boyalarda kısım kısım dökülmeler gözlenmiştir. Isınma soba ile sağlanmaktadır. Satış ilanına taşınmaz önemli özellikleri derç edilmiş olup, ayrıntılı bilgi ve belgeler dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 56.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 11/05/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/06/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/289 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR