DÜZİÇİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00749970
Şehir : Osmaniye / Düziçi
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 09.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/181 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
125000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.03.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.04.2018 14:00
Satış Yeri
:
DÜZİÇİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU DÜZİÇİ/OSMANİYE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
DÜZİÇİ
İCRA DAİRESİ
2017/181 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Osmaniye İli, Düziçi İlçesi, Haruniye Mahallesi, Karagöl Mevkii, 3700 parsel nolu, C Blok, 2. Kat, 5 nolu Bağımsız Bölümdeki mesken niteliğindeki taşınmaz Düziçi Belediyesi, Haruniye İmar Mahallesi, Karagöl Mevkiinde toplu konutların yoğun olduğu yerleşim alanı içerisindedir. Yakın çevresinde günlük ihtiyaçlar için fırın, market vb. işyerleri ve kreş mevcuttur. Öğretmenevi, Anaokulu, Lise, Kültür Merkezi binası yakın sayılabilecek mesafededir. Zemin üzerinde 3 blokta oluşan 2 adet betonarme bina tespit edilmiştir. Taşınmaz her türlü kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır. Daire Düziçi İlçesi, Haruniye (İrfanlı) Mahallesi, 3 bloktan oluşan sitede bulunmakta olup, betonarme karkas yapının 2. katı, tapu kaydında 5 nolu bağımsız bölümde kayıtlı, apartman dairesi niteliğindedir. Daire güney-kuzey cepheli olup, alanı yaklaşık 140 m²'dir. 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc, 2 balkondan ibarettir. Dairenin zemini laminant parke kaplamalı, ıslak hacimlerin zemin ve mutfak duvarları seramik kaplamalı, duvarlar alçı sıvalı ve boyalı, kapılar Amerikan kapı, pencereler pvc doğrama olarak tespit edilmiştir. Yapıda asansör ve merkezi ısıtmalı, kalorifer sistemi mevcuttur. Yapı yaklaşık 9 yıl önce yapılmış olup, buna göre yıpranma payı %10'dur. Yapı 3. Sınıf B-Grubu yapıları niteliğindedir.
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : Takip konusu alacak konut kredisinden kaynaklandığından 3. Şahıslar da dahil olmak üzere tüm ihale alcıları KDV'den muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/03/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 26/04/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : DÜZİÇİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU DÜZİÇİ/OSMANİYE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, Takip konusu alacak konut kredisinden kaynaklandığından 3. Şahıslar da dahil olmak üzere tüm ihale alcıları KDV'den muaf,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/181 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR