LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00749509
Şehir : Kırklareli / Lüleburgaz
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / LÜLEBURGAZ
Oda Sayısı : 3+1
: 106
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 13.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/342 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
113504 TL
Birinci Satış Günü
:
05.04.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.04.2018 10:30
Satış Yeri
:
LÜLEBURGAZ 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LÜLEBURGAZ
2. İCRA DAİRESİ
2017/342 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kırklareli ili Lüleburgaz ilçesi Kurtuluş Mah. 805 ada 241 parsel 2. kat 6 nolu bağımsız bölümde kayıtlı mesken satılıktır. Mesken Salon, 3 adet oda, mutfak, banyo, tuvalet, hol ve balkondan oluşmaktadır. Salonun ve odaların ve holün taban döşemeleri laminant parke ile kaplı, duvar yüzeyleri plastik boyalıdır. Mutfağın tabanı seramik, duvarları fayans, tezgahı granit, dolapları mdf kaplamalıdır. Alınlık fayanstır. Banyonun ve tuvaletin tabanı seramik, duvarları fayans kaplamalıdır. Banyoda duş tekneli kabin, klozet ve lavebo bulunmaktadır. Pencereler PVC kapılar ahşap camekanlı, verniklidir. Doğalgaz ile ısınmaktadır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Ana binada asansör ve yangın merdiveni yer almaktadır. Yapının dış cephesi mantolama adı verilen ısı yalıtım malzemesi ile kaplıdır. Taşınmaz kent merkezine yaklaşık 2500m mesafededir. Ana arter konumundaki Büklüm Caddesine çok yakındır. Yakın çevresinde Hükümek Konağı, 8 Kasım Orta Okulu ve Yıldız Camii bulunmaktadır. Mesken 106m² alanlı olup, Yıldız Mah. Görkem 4. Ara Sok. No:40 İldeş Apt. Kat:2 D:6 Lüleburgaz/Kırklareli adreslidir.
İmar Durumu :Taşınmaz imar planı dahilinde olup; ikili Blok, 4 kat % 40 yapılaşma hakkına sahip, konut bölgesinde kalmaktadır.
Kıymeti : 113.504,00 TL

KDV Oranı : %1

Arsa Payı : 1/8
1. Satış Günü : 05/04/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 30/04/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : LÜLEBURGAZ 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/342 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR