ANTALYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00748042
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : KIZILTOPRAK MAH. / KIZILTOPRAK
Oda Sayısı : 2+1
: 74
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 07.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/11694 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.03.2018 14:15
İkinci Satış Günü
:
24.04.2018 14:15
Satış Yeri
:
9. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA 9. İCRA DAİRESİ
2017/11694 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, Kızıltoprak Mahallesi 7748 Ada, 2 nolu parsel B/1 BODRUM /-2 NOLU BAĞ. BÖLÜM Nolu, taşınmaz üzerinde betonarme karkas yapı tarzında bodrum kat + zemin kat + 7 normal kat olarak inşa edilmiş, Oyak Park Konutları Sitesi B.Blok Apartmanının, Zemin Katında ( Giriş Katında ) Batı Cepheli Bir Dairedir. Meskendir. 74 m2 alana sahiptir. ( 2 nolu bağımsız bölümün alanı ilgili belediyesindeki-Muratpaşa Belediyesindeki Ruhsata Esas Mimari Projeden Alındı. ) İçinde:1 Salon, 2 Oda, Mutfak, Hol, Koridor, Banyo ve WC bölümü ile, 1 adet balkonu vardır. İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Salon ve oda tabanları laminant kaplıdır. Bir odanın duvarları duvar kağıdı kaplıdır. Tavanında spot ışıklandırma vardır. Diğer odanın duvarları saten boyadır. Tavanında spot ışıklandırma vardır. Hol ve koridor tabanı seramik kaplıdır. Duvarları duvar kağıdı kaplıdır. Tavanında spot ışıklandırma vardır.İç kapılar lake boyalı ahşap doğramadır. Pencereler ve balkon kapısı pvc doğramadır.Pencerelerde pvc panjur vardır. Mutfak tezgahı ve dolapları özel imalattır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır. Keşif esnasında 2 nolu bağımsız bölümde, kiracı olarak oturmakta olduğu görüldü. Bağımsız bölümün bulunduğu sitede çevre düzenlemesi yapılmış olup, kapalı oto parkı, yüzme havuzu ve güvenlik vardır.
Adresi : Kızıltoprak Mahallesi, 944.Sokak, No : 19 Adresindeki Oyak Park Konutları Sitesi B.Blok Apartmanı Muratpaşa / ANTALYA
Yüzölçümü : 2.937 m2
Arsa Payı : 104/5874
İmar Durumu : Antalya Muratpaşa Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün 22.11.2017 Tarih ve 4441 / E.34903 sayılı cevabi yazısında ; Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, Kızıltoprak Mahallesi 7748 Ada, 2 nolu parsel, 1 / 1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında, “KONUT” Kullanımda Kalmakta Olupİnşaat Durumu ; Ayrık Nizam, 4 Kat, KAKS : 0.80dir.Parselde Kat Sınırlaması Uygulanacak Alanlar İle İlgili ( PS ) ve MİA Gelişim Bölgesi Planları Eki ( Y1 ) Lejant Hükümleri Geçerlidir. Denilmektedir.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 28/03/2018 günü 14:15 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 24/04/2018 günü 14:15 - 14:25 arası
Satış Yeri : 9. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11694 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR