MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00747737
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : SARILAR MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 07.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/4244 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.03.2018 09:30
İkinci Satış Günü
:
04.04.2018 09:30
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADALET SARAYI ZEMİN KAT SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ
2016/4244 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : ANTALYA İl , MANAVGAT İlçe , SARILAR Mahalle/Mevki , 493 Ada No , 9 Parsel No , 1/15 Arsa Payı , 1.204 Yüz Ölçümü , 3 Bağımsız Bölüm , 1.KAT , B BLOK, borçlu adına tam hisse itibari ile kayıtlı olup ,Sarılar Mahallesinde , Cumhuriyet Caddesinin 400 m kadar güneydoğusunda , Sarılar Caddesi'nin 500 m kadar batısında , kavaklı Mezarlığı'nın 100 m kadar kuzeyinde , 3073 sokak üzerindebulunmakta olup , yaklaşık kuş uçuşu olarak Manavgat Karayolu'na (D400) 2 km , Antik Side'ye 5,5 km , Akdeniz'e de 4,5 km mesafede bulunmaktadır.Hudutları itibari ile parselin güneyi yol , diğer cepheleri ise komşu parseller ile çevrilidir.Parsel konumu itibari ile Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup , belediyeve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır.Parsel çevresinde imar yolları açılmış ve kaplanmıştır.Parsel , çevresinde konut amaçlı yapılaşmanın yoğun olarak bulunduğu bir bölgede bulunmaktadır.Parsel konumuitibari iletalep oranının yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır.Parsel üzerinde 'NADO Yapı Defne Evleri' adında bir adet site bulunmaktadır.Projesine göre ve yerinde yapılan incelemelere göre daire , antre , wc&lavabo , banyo , yatak odası , çocuk odası , oturma odası , mutfak , salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır.Dairenin giriş kapısı çelik kapı , iç kapıları panel kapı , duvarları alçı sıva üstü boya , zemin kaplamaları kısmen seramik , kısmen laminant parke , cephe doğramaları ise plastikdir.Daire keşif tarihi ile bakımlı bir görünüme sahiptir.Satış konu taşınmaz balkonları ile birlikte 85 m² civarındadır
İmar Durumu : Dosya içerisinde bulunan imar çapına göre parsel TAKS=0,30 , KAKS=0,90olan , ayrık nizam , 3 katve " KONUT ALANI"olarak imarlıdurumdadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 09/03/2018 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 04/04/2018 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADALET SARAYI ZEMİN KAT SATIŞ SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4244 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/01/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR