KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00746697
Şehir : Kocaeli / Körfez
Semt-Mahalle : HACI OSMAN MAH. / TÜTÜNÇİFTLİK
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Konut Şekli : Daire
Krediye Uygunluk : Bilinmiyor
Yakıt Tipi : Doğalgaz
Yapı Tipi : Betonarme
Yapının Durumu : Sıfır
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 05.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/59 Talimat
Muhammen Bedeli
:
100000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
30.04.2018 14:20
Satış Yeri
:
Körfez icra müdürlüğü - Körfez/ Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2017/59 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Körfez İlçe, Yarımca Şuyulandırma mah. 224 Ada, 23 Parsel,B2 blok Zemin Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu parsel üzerinde yaklaşık 1 yıl önce inşa edilmiş Mimarlık Hizmetlerine esas III. sınıf B grubu yapılardan olan bodrum kat, zemin kat,iki normal kat ve çatı katlı betonarme karkas sistemde inşa edilen 1 adet 4 katlı 1 adet 3 katlı iki adet ikişer girişi olan binaların B2blok persel alanının güney kenarında konumlu olup, kat alanlarında ikişer adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. satış konu B2 blok zemin kat 2 nolu mesken giriş holü, iki oda, salon, mutfak,banyo, tuvalet mahalleri bulunmakta ve yaklaşık 70m2 alanlıdır. ıslak zemin döşemeleri seramik malzemeyle oda zemin döşemeleri laminant parke malzeme ile kaplanmıştır. müstakil dağalgaz yakıtlı kombili ısınma türündedir.
Adresi : Hacı Osman Mah. İmren Sok. No. 9Körfez / KOCAELİ
Yüzölçümü : 70 m2
Arsa Payı : 85/3856
İmar Durumu : Var İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Körfez Kent Merkezi Revizyon imar planında konut alanında kalmakta olup, TAKS:0,40, KAKS:1,20 blok yapı nizamında ve üç kat müsaadelidir.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 03/04/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 30/04/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Körfez icra müdürlüğü - Körfez/ Kocaeli
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/59 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR