AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00737583
Şehir : Afyonkarahisar / İhsaniye
Semt-Mahalle : GAZLIGÖL KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 54
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 22.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1824 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
360000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.04.2018 11:15
İkinci Satış Günü
:
24.05.2018 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2016/1824 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, İhsaniye İlçe,GAZLIGÖL Mahalle,892 Parsel, 4 Nolu Bağımsız BölümSatışa konu taşınmaz; Afyonkarahisar ili, İhsaniye İlçesi Gazlıgöl Kasabası 892 parselde kain 12.228,73 m2 yüz ölçümlü arsa vasıflı taşınmaz üzerine inşa edilmiş olan ve Çınar Termal ticari ünvanıyla faaliyet gösteren tesisin içerisindeki A Blok zemin kat 4 nolu bağımsız bölümdür. Tapu kayıtlarındaki A blok, tesis içerisindeki numarataj planına göre 14 nolu bloktur.Mesken niteliğinde ve arsa payı 1/156 olan taşınmaza, borçluya aittam hisse =36/36 oranında maliktir. İşletmenin kendi numarataj planına göre ise kapı numarası 14004 dür.Bölgede ticari faaliyetler genellikle apart dairelerin hisseli şekilde şahıslara satışı ve bu satış karşılığında alıcının yılın belli bir döneminde apart dairedeki dönemsel hakkını kullanması ya da kiraya vermesi şeklinde gerçekleşmektedir. Dönemsel hakkın süresi genellikle yılda 10 gündür. Bu şekilde bir tam hisse36 ya bölünerek 10 ar günlük devreler halinde satılabilmektedir. 14004 nolu dairenin girişte sol kısmında vestiyer dolap vardır. Sağ bölümde yer alan mutfakta buzdolabı, mermerit tezgah, alt ve üst dolaplar takılmıştır. Tezgah alnı fayans ile döşenmiştir. Salonda televizyon, oturma grubu, halı, perde tüm mefruşat yerinde yapılı haldedir. Salon ve mutfak aynı mekan içinde olup 27 m2 dir. Tabanlar 60*60 ebatlı parlak granit seramik kaplıdır. Duvar ve tavanlarda saten alçı üzeri plastik boya uygulaması yapılmıştır. Salon balkonu sürgülü alüminyum kapı takılı olup, 10 m2 dir. Balkon ayrıca alüminyum taşıyıcı profiller ve cam malzemesi ile kapatılmıştır. Termal havuz girişinden hemen önce sağda lavabo,solda wcbulunmaktadır. Termal özellikte havuz ve yıkanma yeri tabanları renkli seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Giriş kapısı alüminyum kapıdır. Wc bölümü ankastre klozet ve duvar içine gömme rezervuardan ibarettir.Yatak odasında karyola, şifonyer, yüklük dolabı ve diğer mefruşat imalatları yapılıdır.Daire genelindeki tüm mefruşat da dahil olmak üzere dairenin inşası tamamlanarak kullanıma hazır hale getirilmiştir. Toplam yüz ölçümü 54 m2 dir.Ayrıca ana bina içerisindeki asansör ve tüm elektrik tesisatı çalışır haldedir. Ana binadaki tüm bağımsız bölümler, halen amacı doğrultusunda hizmet vermektedir.
Adresi : Gazlıgöl Mah. Çınar Termal A Blok Zemin Kat Kapı No:14004 İhsaniye / AFYONKARAHİSAR
Yüzölçümü : 54 m2
Arsa Payı : 1/156
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/04/2018 günü 11:15 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 24/05/2018 günü 11:15 - 11:25 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04.01.2013 tarih ve 2013/21 sayılı "6352 Sayılı Kanun ile Değiştirilen İcra ve İflas Kanununun Uygulanması" konulu yazısı doğrultusunda ihale teminat bedeli" dahil her türlü ödemenin; icra ve iflas dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yoluyla, yada anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra ve iflas dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılması, bu itibarla %20 nakit teminatın müdürlüğümüzün Vakıfbank Afyonkarahisar şubesindeki TR630001500158007301375436 iban nolu emanet kasa hesabına ihale saatinden önce yatırılması gerekmektedir.Katılımcıların ihale sırasında banka dekontunu ibraz etmeleri zorunlu olup, nakit teminatın kabul edilmeyeceği ilan olunur.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1824 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR