MARDİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00734296
Şehir : Mardin / Artuklu
Semt-Mahalle : YALIM MAH. / İSTASYON
Oda Sayısı : 2+1
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 11.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6045 ESAS
Muhammen Bedeli
:
78137 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
06.04.2018 14:00
Satış Yeri
:
MARDİN ADLİYESİ - Mardin Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi MERKEZ / MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARDİN
İCRA DAİRESİ
2017/6045 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Artuklu İlçe, 167 Ada, 6 Parsel, YALIM Mahalle/Köy, AYINSİNCE Mevkii, 15 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın yer aldığı bina 602,19 m² büyüklüğündeki arsa üzerine konumlanmış olup, 1 Adet 5 kat+zemin ve bodrum katlı apartman inşa edilmiştir. Bina içerisinde kaliteli malzeme kullanılmış olup, bina giriş kapıları camekanlı demir doğrama, döşemede mermer döşenmiş, duvarlarda tavana mermer kaplama ve boya kullanılmıştır.
Taşınmaz bina girişine göre sol arka cephede kalmaktadır. Yakınında alışveriş merkezlerive eğitim kurumları bulunmaktadır. Bulunduğu yere belediye hizmetleri ve diğer alt yapı hizmetleri getirilmiştir. Ulaşımı kolaydır.
Konu taşınmaz 1 Salon, 2 Oda, 1 Mutfak, Hol, Banyo + WC bölümü vardır. Taşınmazın odaları duvarları sıvalı ve boyalı olup yerler seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer asma tavan vardır. İç kapılar Amerikan ahşap kapıdır. Pencereler pvc doğramadır.Daire giriş kapısı demir kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır.
Adresi : 13 Mart Mahallesi Ortadoğu Caddesi Hamzaoğlu Apartmanı No:9 Artuklu / MARDİN
Yüzölçümü : 602,19 m2
Arsa Payı : 10/170
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 78.137,05 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/03/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 06/04/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : MARDİN ADLİYESİ - Mardin Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi MERKEZ / MARDİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :


1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6045 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR