BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00734249
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : ÇINARLI MAH. / BANDIRMA
: 89
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

YAŞAM 11.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3173 esas
Muhammen Bedeli
:
67132 TL
Birinci Satış Günü
:
23.02.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
21.03.2018 14:30
Satış Yeri
:
600 evler mah. adliye sarayı yanı avukatlar iş merkezi zemin kat icra daireleri mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA
2. İCRA DAİRESİ
2017/3173 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 246 Ada, 16 Parsel, ÇINARLII Mahalle/Köy, 13 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz soba ile ısıtılan B.A karkas özelliği itibari ile III/A inşaat sınıfı yapı özelliğinde bulunmaktadır. binada asansör bulunmamaktadır 1. katta yer alan 13 numaralı bağımsız bölüm projesine göre salon, mutfak 2 oda , antre, banyo,wc iki balkon hacimlerinden oluşmaktadır yaklaşık brüt 89,00 m2 civarında yapı alanına sahiptir apartman giriş kapısı demir doğrama merdivenler ve sahanlıklar mozaik kaplama korkulukları demir doğramadır merdiven sahanlığı duvarları ve tavanı plastik boyalıdır mesken giriş kapısı çelik ve iç kapı doğramaları ahşap doğrama pencere doğramaları çift camlı PVC dir salon zemini lamine parke kaplama mutfak zemini seramik kaplama dolapları yarı seramik kaplamadır tüm mahallerde duvarlar sıva üzerine plastik boyalıdır.III/A sınıf yapı özelliğindeki yapı içinde standart bir meskendir. Taşınmazda %40 oranında yıpranma tespit edilmiştir şehir merkezine ve aktif ticaret bölgesine 550m mesafede konumludur. Taşınmazın bulunduğu bölgede alt yapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Çınarlı Mh. Çınarlı Cd. İle Şükrü Naili Cd. Kesiminde No 35 Kat 1 No 13 Bandırma / BALIKESİR
Yüzölçümü : 314,78 m2
Arsa Payı : 400/5024
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bitişik Nizam 4 kat yapılaşma şartlarında konut yapı alanı içinde bulunmaktadır
Kıymeti : 67.132,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi dosyada mevcuttur
1. Satış Günü : 23/02/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 21/03/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : 600 evler mah. adliye sarayı yanı avukatlar iş merkezi zemin kat icra daireleri mezat salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3173 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR