ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00733846
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / ERDEMLİ
: 100
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 11.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/564 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.03.2018 10:00
Satış Yeri
:
Erdemli İcra Müdürlüğü Erdemli MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ
2017/564 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 16 Ada, 6 Parsel, Merkez Mahalle, 1. Sok. Mevkii, 4. Kat 110 Nolu Bağımsız Bölüm; Mevcut kullanım şekli mesken olan taşınmaz apartman içerisinde, zemin+asma+5 katlı binanın zemin üzeri 4. katında bulunmaktadır. Her ne kadar tapu kayıtlarında bağımsız bölüm numarası 110 olarak görünse de, ilgili belediyenin vermiş olduğu numaratajda 53 numara olarak görünmektedir. Konum olarak güney cephelidir. Bina konum olarak ilçe merkezinde ve Mersin-Silifke D-400 Karayoluna üzerindedir. Çevreye baktığımızda yapılaşmanın tamamlandığı görülmektedir. Bina yaklaşık olarak 20-25 yaşındadır. inanın ortak kullanımı tesisat ve donanımı olarak; Şehir suyu, elektrik tesisatı, haberleşme tesisatı, açık otopark, ısıtma ve soğutma şekli sistemi klima tesisatı mevcuttur. Blokta asansör bulunmaktadır. Binanın dış cephesi kara kumlu sıvalı ve akrilik dış cephe boyası ile boyanmıştır. Meskenin iç fiziki özellikleri olarak; brüt toplam inşaat oturum alanı brüt 100 m2 alan oturumunda olup, 3 adet oda, 1 adet salon, 1 adet mutfak, 1 adet banyo, 1 adet wc ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı demir panjur ve ahşap kapıdır. Zemin döşeme kaplaması karo seramik kaplamadır. Duvar ve tavanı kumlu sıvalı ve boyalıdır. Mutfağın alt-üst dolapları mdf ahşap doğramadır ve mermer tezgahı mevcuttur. Dairenin iç kapı kasa ve kanatları ahşap doğramadır, pencerelerin kasa ve kanatları ise yine ahşap doğramadır. Islak hacimlerin yerleri seramik olup duvarları yerden 1 metre yüksekliğe kadar fayans kaplıdır. Dairenin elektrik ve sıhhi tesisatı tam ve çalışır durumdadır. Çevresinin büyük oranda yapılaşmış olduğu ve ulaşım sorununun olmadığı görülmektedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Merkez Mahallesi Alpaslan Türkeş Bulvarı No:605 Kat:4 No:53 Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 100 m2
Arsa Payı : 100/7000
İmar Durumu : Belediye İmar Planı içerisinde Ticaret Alanı olarak ayrılmış olup,bitişik yapı nizamlı, 7 kata imarlı, yapılaşma yoğunluğu E=3.40'tır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 20/02/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/03/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Erdemli İcra Müdürlüğü Erdemli MERSİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/564 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR