KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00732293
Şehir : Kocaeli / Körfez
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MAH. / TÜTÜNÇİFTLİK
: 147
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 08.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1145 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.03.2018 14:00
Satış Yeri
:
KÖRFEZ ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ- KÖRFEZ KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2017/1145 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İstanbul 10.İcra Müdürlüğü'nün 27/12/2017 tarih ve 2017/5364 E. Sayılı talimatı gereği satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Kocaeli ili Körfez İlçesi, Yarımca Şuyulandırma Mah. Harmanlar mevkii, 254 Ada, 26 parsel, Arsa Pay/Payda: 13/250, 1.Kat, 15 Nolu Mesken, Daire
Adresi : Mimar Sinan Mah. Sevinç sok. no.33 Körfez Kocaeli
Hali Hazır Durumu ve Özellikleri : Körfez Belediyesi sınırları içerisinde olup arsa imar parselidir, Belediye hizmetlerinin tümünden faydalanmaktadır, etrafında yoğun yapılaşma mevcuttur, alım satım kabiliyeti iyidir, ulaşım imkanları iyidir, parsel üzerinde yaklaşık 15 yıl önce inşa edilen, Bodrum kat + Zemin Kat +2 Normal kat + çatı arası piyesli toplam 4 katlı betonarme karkas yapı bulunmaktadır, binanın bodrum katında sığınak ve depo, asma katlı zemin katında 13 adet işyeri, birinci normal katında 3 adet normal konut, ikinci normal kat ve çatı arası piyeste 3 adet dubleks mesken bulunmaktadır, meskenlerin girişi güney cepheden (Sevinç sokaktan) yapılmaktadır, bina dıştan tamamen bitmiş vaziyette, sıvalı, boyalı ve çatısı yapılmıştır. Satışı yapılacak olan mesken binanın batı kısmında bulunmaktadır, mesken kuzeyden geçen Mehmet akif caddesine cephelidir, meskenin kuzey ve güney cephesi açık, doğu ve batı cephesi kapalıdır, dairenin alanı yaklaşık 147 m2 dir, üç oda, bir salon, mutfak, hol, banyo, wc ve balkon mekanlarından müteşekkil betonarme konut olarak iskan edilmektedir,dairenin iç doğramaları ahşap dış doğramaları pvc dir, yer döşemeleri laminant parke, duvarları saten alçı boyalı ve kartonpiyerlidir, mesken doğalgazlı, kombili ısınma türündedir. Binanın inşasında normal standart yapı malzemeleri kullanılmıştır. Konut bu haliyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yapı Yaklaşık Maliyetleri 3.sınıf B grubu yapılar sınıfına girmektedir.
İmar Durumu : Körfez Belediyesi İmar ve Şehircilik Müd.nün 1/1000 ölçekli Körfez Kent Merkezi Revizyon uygulama imar planında ticari alanda kaldığı, Taks: 0.40+0.40, Kaks: 1.20+0.40, Blok yapı nizamında ve 3 kat müsadeli olduğu belirlenmiştir.
Kıymeti : 250.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı dosyada mevcut olup dosyasından bakılabilir.
1. Satış Günü : 21/02/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/03/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KÖRFEZ ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ- KÖRFEZ KOCAELİ -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1145 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR