AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00731517
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : HAMİDİYE MAH. / ÇARŞI
: 272
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

KOCATEPE 09.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5624 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.04.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
09.05.2018 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2017/5624 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar ili Merkez, Hamidiye Mah. 297 ada, 14 parselde kayıtlı, 272,50 m2 yüzölçümlü, kargir apartman nitelikli taşınmazın 3.kat, 5 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmazdır. Arsa payı 10/85 olup, mesken niteliklidir. Taşınmazın adresi Hamidiye Mah. Milli Bİrlik Caddesi No: 163 Üçüncü kat, Daire : 5 Afyonkarahisar'dır. Taşınmaz imar planında konut alanında kalmakta olup, bitişik nizam 4 kat, zemin katı asma katlı iş yeri müsaadelidir. Betonarme karkas sistemde bodrum+asma katlı, zemin kat ve 3 normal kattan oluşan toplam 5 katlı merkezi sistem kaloriferli olarak, her katta 2 daire olmak üzere inşaa edilmiş, 18 yıllık binanın 3.katındaki 5 nolu bağımsız bölümdür. Kat mülkiyeti kurulmuş olan mesken nitelikli dairenin 107.55 m2 olduğu anlaşılmıştır. Milli birlik caddesi ve emniyet müdürlüğü tesislerine cepheli olduğu, giriş kapısının cilalı, ahşap doğrama, iç kapılarında yine camlı cilalı ahşap doğrama kapı, pencere doğramalarının ısı camlı cilalı ahşap doğrama olduğuanlaşılmıştır. 3 oda+1 salon+ mutfak, antre, hol, wc, lvb, banyo mahallinden oluşmaktadır. salon ve odaların taban döşeme kaplamalarının ahşap laminant parke kaplama olduğu, antre, hol, wc, lvb, banyo, mutfak zemin kaplamasının seramik olduğu, yine mutfak ve ıslak zeminlerin duvarlarının duvar fayansı kaplamalı olduğu, mutfak tezgahının mermer tezgah, tezgah alt ve üst dolaplarının mevcut olduğu, mutfağın bina ışıklığına cepheli olduğu anlaşılmıştır. Satış ilanına taşınmazın önemli özellikleri derç edilmiş olup, ayrıntısı dosya içerisindeki bilgi ve belgelerde mevcuttur.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 12/04/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 09/05/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5624 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR