SAMSUN 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00724826
Şehir : Samsun / Atakum
: 121
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

EKİP 22.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2284 Talimat
Muhammen Bedeli
:
115184 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2018 09:30
İkinci Satış Günü
:
20.03.2018 09:30
Satış Yeri
:
Samsun 9.İcra Müdürlüğü Mezat salonu Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
9. İCRA DAİRESİ
2017/2284 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun, Atakum, Atakum Mahallesi, 242 ada, 25 nolu parselin üzerindeki binanın 2. bodrum katında bulunan 1 bağımsız bölüm nolu meskendir. Arsa payı; 16/100 dür. Parsel, imar planında; ayrık nizam, üç katlı, Taks: 0,40, konut alanına isabet etmektedir. Parselin yönetim planı ve yapı ruhsatı vardır. Taşınmaz, Esenevler Mahallesi, 372. Sokak, No: 56, Atakum/Samsun adresinde bulunmaktadır. Mimari projesine ve inşaat alan belgesine göre; mesken, 121,00 m2 net alana sahip olup, mimari projesine, yapı kullanma izin belgesine ve inşaat alanı belgesine göre; mesken, 134,00 m2 brüt alana sahiptir.Mimari projesine göre; mesken, salon, yatak odası, oturma odası, mutfak, kiler, duş, soyunma, wc, lavabo, antre ve gece holü olarak projelendirilmiştir. Meskenin zeminleri laminat parke kaplamadır. Islak hacim zeminleri seramik kaplamadır. İç ve dış duvarları ile tavanları boyalıdır. Tavanlarına kartonpiyer yapılmıştır. Banyo ve wc duvarları fayans kaplamadır. İç kapıları amerikan panel kapıdır. Dış kapısı çelik kapıdır. Pencereleri plastik doğramadır. Mutfağında; mermerit tezgahlı mutfak dolabı bulunmaktadır. Banyosunda; duşkabin, lavabo ve klozet bulunmaktadır. Meskenin ısınma sistemi doğalgazlıdır. Binanın dış giriş kapısı demir doğramadır. Binanın iç merdiven duvarları ile tavanları boyalı, zeminleri mermer kaplama, pencereleri plastik doğrama olup, iç merdivenlerinde demir korkuluk bulunmaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Binada çatı ve teras projelendirilmiştir. Taşınmazın bulunduğu binanın yapım tarihinden itibaren geçen süredeki yıpranma durumu dikkate alındığında, taşınmazda kıymet takdir tarihi itibarıyla % 11 oranında yıpranma taktir edilmiştir. 25 nolu parselin tapudaki niteliği; kargir bina ve arsası olup, arsa yüzölçümü; 405,22 m2 dir. Atakum Belediyesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Parselin, bir tarafından yol geçmekte olup, 372. Sokağa cepheli konumda bulunmaktadır. Çevresinde yapılaşma genel olarak tamamlanmış durumdadır. Etrafında genel olarak mesken kullanım amaçlı binalar bulunmaktadır. Meskun saha içerisinde yer almaktadır. Topoğrafik olarak düz bir arsa yapısına sahip bölgede bulunmaktadır. Geometrik olarak dikdörtgen bir şekle sahiptir. Belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanmaktadır. Elektrik, su, telefon, kanalizasyon, çöp toplama ve ulaşım hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz, İsmet İnönü Bulvarına, hafif raylı sistem hattına, Abdullah Gül Bulvarına, Denizevleri İlkokuluna, Cumhuriyet Anadolu Lisesine ve Milli Eğitim Vakfı İ.Ö.O. na yakın bölgede bulunmaktadır.
Kıymeti : 115.184,04 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/02/2018 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 20/03/2018 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Samsun 9.İcra Müdürlüğü Mezat salonu Samsun
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2284 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR