AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00712868
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : ÖRNEKEVLER MAH. / SAHİPATA
Yayınlandığı Gazeteler

ODAK 05.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/806 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
27.03.2018 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2016/806 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar İli, merkez Örnekevler Mah. 777ada 201 parselsayılı taşınmazda kain A blok Üçüncü kat 7 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmazdır. taşınmaz borçlular adına 3/8,3/8 ve 1/4 hisseliolmak üzere taşınmazın tamamı satışa çıkarılmıştır. taşınmaz tam hisse olarak satışı yapılacaktır. taşınmaz 849,00 m2 arsa üzerinde inşa edilmiş zemin 1,2,3 katlı kargir apartman ve arsası niteliğindeki taşınmazda A blok üçüncü kat 7 bağımsız bölüm nolu 24/283 arsa paylı mesken niteliğindeki kat mülkiyetli gayrimenkulde olup adresi: Kocatepe Mahallesi Şehit Abdullah Köse Caddesi Hancı apartmanı no: 47 Üçüncü kat no: 7 Afyonkarahisardır.taşınmaz Afyonkarahisar Belediye Başkanlığnın 14/03/2016 tarih ve 298 sayılı yazılarında kimar planında konut alanında kalmakta olup, ayrık nizam 4 kat %40 inşaat müsaadeli olduğu belirtilmiştir. satışa konu dairenin incelenmesinde ise; taşınmaz 9 yıllık hancı apartmanında bulunup A blokta her katta 2 daire olup 107 m2 inşaat alanlıdır. dış kapısı çelik olup 3 oda 1 salon antre, hol, mutfak, Vc ve banyo mevcuttur. tüm odaların tabanları ahşap laminant parke kaplama olup, tüm duvarlar ve tavanlar alçı sıvalı, tavanlarda kartonpiyer kaplamalıdır. İç kapıların ahşap amerikan panel doğrama pencereler ise ısıcamlı pvc doğrama olduğu, mutfak zemin kaplamasının seramik olduğu, mutfakta mermerit tezgah ile alt ve üst muhtfak dolapları mevcuttur. Antre, hol tabanlarının seramik kaplı olduğu, Banyo ve wc-lvb mahallinin taban kaplamasının seramik, duvarlarının tamamının fayans kaplama olduğu, ayrıca banyoda duşa kabin ve klozet mevcuttur.taşınmaz doğalgazlı, elektrik ve suyu mevcuttur. taşınmaz her türlü belediye hizmetlerinden faydalanır, alt yapı ve ulaşım sorununun bulunmadığı,taşınmaz Özkan Hancıoğlu parkına ve Meteroloji müdürlüğüne, arafat camiine yakın olduğu, şerih merkezine yaklaşık 3,5 km mesafede olduğu, düzgün bir topoğrafik yapıdaki taşınmazın olduğu, her semte ulaşımın sağlandığı Adnan Menderes bulvarına yaklaşık 600 m2 mesafededir.İİK'nun 114. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 160.000,00 TLKDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidr.
1. Satış Günü : 27/02/2018 günü 10:45 - 10:50 arası 2. Satış Günü : 27/03/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/806 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR