İZMİR 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire 3/4 (hissesi)

İZMİR 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874624
Şehir : İzmir / Buca
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / ŞİRİNYER
Oda Sayısı : 3+1
: 106
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3711 ESAS
Muhammen Bedeli
:
238500 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2018 14:40
İkinci Satış Günü
:
22.01.2019 14:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
11. İCRA DAİRESİ
2017/3711 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Buca İlçe, 7238 Ada, 13 Parsel, İNÖNÜ Mahalle/Köy, İzmir Caddesi Mevkii, 7 Nolu Bağımsız Bölüm'ün borçlu hissesi olan 3/4 payı satılacaktır.Aşağıda adresi, tapu kaydı, imar durumu belirtilen, ada-parsel bilgisi ile mahallinde çekilen fotoğrafları sunulan taşınmaz ; İzmir ili, Buca İlçesinde tapu kaydına göre İnönü, Belediye kayıtlarına göre Menderes Mahallesinde, 122 / 1 Sokaktan 34 numara alan Ege Apartmanının Zemin üstü 3. Katında ( son kat ön cephede ) yer alan 7 b.b. nolu meskendir. Parsel güney-batısında 122 / 1 Sokağa, kuzey-batısında 154 / 1 Sokağa cepheli olup diğer yönlerde diğer parsellere komşu ve köşe parsel konumundadır. Parsel üzerindeki bina b.a. karkas yapı tarzında, yığma tuğla duvarlı ve asansörsüz inşa edilmiş olup Zemin + 3 kat ilavesi ile toplam 4 katlı, her kat 2 daireli olmak üzere toplam 8 dairelidir. Parsel üzerindeki taşınmaz ruhsatlı inşa edilmiş olup 3. Katta 7 nolu meskenin Kat İrtifakı kurulmuş, Kat Mülkiyeti henüz kurulmamıştır. Taşınmaz yönetim planı tarihi ve keşif tarihi itibariyle 23 yaşında, 21-30 yaş arası b.a. yapılar için % 25 yıpranma paylıdır. İBŞB tarafından üretilen sayısal fotogrametrik harita üzerinden yapılan ölçümlemede ; Parsel üzerindeki binanın dıştan dışa brüt 230.19 m2 alanlı olup ortak alan olan merdiven payı minha edilmek suretiyle 3. Katta 7 b.b. nolu meskenin ~106.00 m2 brüt alanlı olduğu hesaplanmıştır. Mahallinde yapılan incelemede ; Zemin üstü 3. Katta 7 no?lu meskenin dış kapı zilinde isim yazılı olmadığı görülmüş, 3. Kata çıkılıp 7 nolu daire kapı zili çalındığında açılmadığından içeriye girmek mümkün olmamış, diğer malikler ile yapılan görüşmelerden ;Meskenin 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre-hol ve 2 balkondan ibaret olup yeni tadilat yapıldığı bilgisi alınmıştır. Daire giriş kapısı çelik olan meskende daire giriş kapısı dışında demir parmaklık mevcut olup kapı zili üzerinde 7 rakamının bulunduğu, binada mevcut olmasına karşılık dairede doğal gaz bağlantısının henüz yapılmadığı, dış cephede pencere panjurlarının kapalı halde ön balkonun pvc doğrama + camekan ile kısmen kapalı kısmen demir korkuluklu olduğu hususları tespit edilmiştir.Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle ; 149 Sokağa, Menderes Caddesine, Seyfi Demirsoy Caddesine, Buca Kapalı Ceza ve Tevkif Evine yakın ve yürüme mesafesindedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmakta olan taşınmaza ulaşım kolaydır.
Adresi : 122/1 Sok. No:34 Ege Apt. Kat. 3. Daire 7 Menderes Mah. Buca/İzmir
Yüzölçümü : 544,00 m2
Arsa Payı : 96/768 (Borçlu hissesi olan 3/4 payı satılacaktır)
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planının ayrık nizam dört kat, ön bahçe mesafesi 3 mt, yan bahçe mesafesi 3 mt,(A-4, 3/3) yapılanma koşullu konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 238.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 1-18 Zeytin Ağacı ahara ait olup 382 kütük sahifesinde tescil edilmiştir.
2-Ana Gayrimenkul sayfasındaki Emine Erçağatay, Nadire Albaş, Muharrrem Albaş, Şadiye Yurterine ait 183/2176'şar hisse zemine yöneliktir şerhleri ile yükümlü satılacaktır.
1. Satış Günü : 18/12/2018 günü 14:40 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 22/01/2019 günü 14:40 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3711 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR