BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık çatı piyesli daire

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876571
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / İNCİRTEPE
Oda Sayısı : 4+2
: 136
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 13.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2636 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
07.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMEE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2017/2636 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI:
İstanbul ili , Esenyurt ilçesi , Esenyurt mahalle/mevki , 1834 ada no , 28 parsel nolu , 14/100 arsa paylı , 274,07 yüz ölçümlü , ana taşınmaz niteliği arsa olan, 3. kat 9 bağımsız bölüm nolu çatı piyesli mesken
Nitelikleri : Satışa konu çatıarası piyesli mesken nitelikli taşınmaz tapunun Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 1834 ada, 28 parsel numaralı, 274,07 m2 yüzölçümlü ana taşınmazı üzerindeki yanda fotoğrafı görülen 25 dış kapı numaralı binada 3. katta yer almakta olup taşınmaz 14/100 arsa paylı ve 9 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, İnönü Mahallesinde, Yonca Caddesi ile 419. Sokak arasında yer almaktadır. Binaya giriş 419. Sokak üzerinden sağlanmaktadır. Bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Binanın yer aldığı mahallede az katlı konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar, Mehmet Akif Ersoy Parkı, Şerife Balcı Halk Eğitim Merkezi, İnönü Mahallesi Kültür Merkezi, İnönü Mahallesi Aile Sağlık Merkezi, Alparslan İlkokulu, Hz. Ömer Camii ve parkı bulunmaktadır. Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Bodrum, zemin ile 3 adet normal kattan oluşmaktadır. Son katı çatı arası piyesli meskendir. Yerinde yapılan incelemede, binanın ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve krom malzemeden imal edildiği belirlenmiştir. Bina asansörsüzdür. Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.İnceleme günü çatı arası piyesli mesken nitelikli taşınmazın alt kat ile üst kat arasındaki içten irtibatın iptal edilerek 2 ayrı bağımsız bölüm olarak kullanıldığı, üst katın içerisine girilerek, iç mekan özelliklerinin belirlendiği, alt katın ise kapalı olduğundan taşınmazın iç mekan özellikleri diğer kat maliklerine sorularak, mimari şekli ve alanı ise İlgili Belediyesindeki mimari projesi incelenerek belirlenmiştir. Buna göre taşınmazın alt katı projesine göre; koridor, salon, mutfak, 2 adet yatak odası, banyo+ wc, ayrı tuvalet ve 2 adet balkon üst kat ise plan itibariyle;koridor, salon, mutfak, 2 adet yatak odası, banyo+ wc, ayrı tuvalet ve 1 adet balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz projesine göre net alanı 136,80 m2 dir. Alt kat ile üst katın iç mekan özellikleri, mimarisi, kullanılan malzeme ve işçiliğinin benzer nitelikte olduğu belirlenmiştir.Alt kat ile üst katın ıslak zeminleri seramik/fayans, kuru zeminleri ise laminant parke kaplıdır. Dış kapıları çelik, iç mekan kapıları Amerikan pres kapıdır. Pencereleri pvc den mamul olup çift camlıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olup tavan yüzeylerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Alt kat ve üst katta vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar tamdır. Doğalgaz bağlantısının mevcut olduğu belirlenmiştir.
Yüzölçümü : 274,07 m2
Arsa Payı : 14/100
İmar Durumu :Esenyurt İlçesi İnönü Mah. 1834 ada, 28 parsel numaralı taşınmazın onaylı Uygulama İmar planında bitişik nizam, 5 kat konut alanında kaldığı anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi
1. Satış Günü : 04/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 07/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMEE/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2636 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR