İSTANBUL ANADOLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık çatı piyesli daire

İSTANBUL ANADOLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872983
Şehir : İstanbul / Pendik
Semt-Mahalle : GÜZELYALI MAH. / ESENYALI
Oda Sayısı : 4+1
: 140
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/15431 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2018 14:30
Satış Yeri
:
İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ B BLOK -4. KAT 1.MEZAT SALONU KARTAL/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 4. İCRA DAİRESİ

2017/15431 ESAS
İİK 133'E GÖRE TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın ;
Tapu Kaydı : İstanbul ili, Pendik ilçesi, Güzelyalı Mahallesi, 1862 Parsel 'de kayıtlı 442,00 m2 yüzöçümlü arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde 36/402 arsa paylı, 3. kat, 13 no'lu bağımsız bölümde kayıtlı Çatı Piyesli Mesken nitelikli taşınmaz olup, malikin hissesi tamdır.
Özellikleri :Kıymet takdiri istenen gayrimenkul, Pendik İlçesi, Güzelyalı mahallesi, Sarımeşe Fındıkpınarı mevkii, parsel (1862)nolu, 442,00 m2 yüzölçümlü arsa nitelikli ana taşınmaz mahallen, Güzelyalı mahallesi, Mohaç Sokak, numara (5)deki binanın , 3.kat (13) numaralı çatı piyesli mesken nitelikli bağımsız bölümüdür. Parsel üzerinde; yaklaşık on yıl önce inşa edilmiş Mimarlık hizmetlerine esas III.sınıf A grubu yapılardan olan bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat ve çatı piyesli ayrık nizam inşa edilmiş betonarme karkas bir bina vardır. Binanın 3. Normal kat alanında üç adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binaya giriş, zemin kattan sağlanmaktadır. Bahse konu, 3. kat (13)nolu çatı piyesli mesken nitelikli bağımsız bölüm, Arka kuzey cephedeki bağımsız bölümün, 3.katında giriş holü, üç adet oda , salon,mutfak, banyo ve balkon mahalleri bulunmakta, içten merdivenle, bağlantılı çatı arasında ise antre, oda, banyo ve teras mahalleri bulunmakta olup teras hariç yaklaşık 140,00 m2 alanlı bağımsız bölümdür. Taşınmazın giriş kapısı çelik, pencere doğramaları ise pvc esaslı malzemeden imal edilmiştir. Binanın inşasında standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmış olup bağımsız bölümün, salon ve oda zeman döşemeleri laminat parke malzemeyle , ıslak çemin döşemeleri ise seramik malzemeyle kaplanmış , iç kapı kasa ve kanatları ahşap malzemeden yapılmıştır. Müstakil kombili kaloriferli ısınma türündedir. Binanın asansör tesisatı bulunmamaktadır.Belediye alt yapı hizmetlerinin bulunduğu bölgedeki parseldir
İmar Durumu : Pendik Belediye Başkanlığı Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü'ndeki bilgilere göre, Güzelyalı mahallesi, Pafta ( G22B11C1C), Parsel (1862) , numaralı taşınmaz ile alakalı, İmar Durumu bilgilerine göre; 18/10/2015 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli,Güzelyalı d100 Karayolu Kuzeyi Uygulama İmar Planında; ayrık nizam , k1 rumuzlu Konut alnında kalmaktadır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut olup, tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/10/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ B BLOK -4. KAT 1.MEZAT SALONU KARTAL/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İİK 133'e göre ihale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Bu artırmada malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Dosyamızda İİK 123 . Ve devamı maddelerince yapılan ihalede ihaleyi alıp da ihale bedelini yatırmayarak İİK 133. Maddesi gereğince ihale kararının kaldırılmasına neden olan ilgilinin ihaleye katılması ve en çok pey sürmesi halinde bu kişiye ihale peşin parayla yapılır. Taşınmazı satın alanlar ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelini derhal veya İİK 'nun 130. Maddesi gerğince verilen süre içerisinde nakten ödemek zorundadır.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içerisinde ihaleden kaynaklanan D.V.,K.D.V.Ve tapu alım harcı yatırılmadığı taktirde resen ihale kararı kaldırılacaktır. İhaleden kaynaklanan tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- İİK 133. Maddesi uyarınca bu arttırma ilgililere tebliğ edilmeyecep yalnızca satıştan 7 gün önce yapılacak ilanla yetinilir. Bu artırmada teklifin 129.Maddedeki hükümlere uyması şartı iletaşınmaz en çok artırana ihalene olunur. Bu nedenle tebliğat yapılmasına yer olmadığına ve gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebliğat yerine geçecektir. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/15431 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR