KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık çatı piyesli daire

KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861335
Şehir : İstanbul / Küçükçekmece
Semt-Mahalle : KANARYA MAH. / KÜÇÜKÇEKMECE
Oda Sayısı : 5+1
: 167
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1257 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
480,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.11.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
30.11.2018 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Tevfiybey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KÜÇÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2016/1257 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul ili, Küçükçekmece ilçesi, Küçükçekmece Mahallesi, Cumhuriyet Mevkii 8488 parsel, 858,55 m2 yüzölçümlü, arsa ana taşınmaz nitelikli, 3. normal kat, 28 no.lu Çatı Arası Piyesli Daire:Binanın taşıyıcı sistemi betonarme karkas, yapı nizamı ayrık nizam olup, 2 bodrum kat+zemin kat+3 normal kat+çatı arası piyesten oluşmaktadır. Binanın dış cephesi mantolama sistemli, sıvalı ve boyalı olup çatısı mevcuttur. Binanın 2. bodrum katında otopark, diğer katların her birinde 6 adet daireden toplam 30 adet daire mevcuttur. Binada asansör mevcuttur. Yerinde 3. normal kat, 28 no.lu bağımsız bölüm, çatı arası piyesli daire; 3. normal katı: giriş holü, salon, 2 oda, mutfak, balkon, banyo ve wc hacimlerinden, çatı arası piyesi: 3 oda, hol, 2 oda, banyo, wc ve teras hacim lerinden oluşmaktadır. Konu çatı arası piyesli daire arka cepheye konumludur. Mimari projeye göre ise 3. normal katta yer alan salonun yan tarafında oda hacmi olması gerekirken yerinde salon ve oda birleştirilerek salon hacmi olarak inşa edilmiştir. Çatı arasında ise salonun yan tarafında oda hacmi olması gerekirken yerinde salon ve oda birleştirilerek sa lon hacmi olarak inşa edilmiştir. Dosya konusu çatı arası piyesli daire; 3. normal kattaki net alanı 86 m2, brüt alanı ise takriben 96 m2, çatı arası piyesinin net alanı 81,30 m2 (teras dahil), brüt alanı ise takriben 91 m2 olup toplam olarak net alanı 167,30 m2, brüt alanı ise takriben 187 m2 civarındadır. 3. normal kat ile çatı arası piyesi arasındaki bağlantı daire içerisindeki mermer kaplı merdivenler ile sağlanmaktadır. Satış konusu çatı arası piyesi dairenin; salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Giriş holünün zemini döşemesi seramik kaplı, duvar ları sıvalı ve boyalıdır. Çatı arası piyesindeki holün zemini laminant parke kaplı, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Mutfak ların yer döşemesi ve duvarları seramik kaplı olup mermer mutfak tezgahı ve tezgah altı ve üstü mutfak dolapları mevcuttur. Banyo ve wc’ lerin zemin döşemesi ve duvarları seramik kaplıdır. Pencereler pvc imalat, iç kapılar panel kapı ve dış kapı çelik kapıdır. Isıtma sistemi doğalgaz-kombidir. Elektrik ve sıhhi tesisatı mevcuttur. Binanın yaşı 4 yıl civarındadır. Binanın yapı sınıfı 2. sınıf inşaattır. Daha ayrıntılı bilgi dosyada bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Kanarya Mah. Atmaca Sokak Dış Kapı No. 37-39, İç Kapı No: 28 Küçükçekmece İst.
Arsa Payı : 7/132
İmar Durumu : Küçükçekmece Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 12.06.2018 tarih ve 33067842-115.02.01-E.29657 sayılı yazısına göre; Küçükçekmece İlçesi, Kanarya mahallesi,8488 sayılı parsel; 05.12.2006-26.02.2018 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli, K.Çekmece Merkez Revizyon Uygulama İmar Planında, plan not larının 1.21 maddesindeki hükümlere haiz A-4 (Ayrık Nizam 4 kat) Konut Alanında kalmakta olduğu, Havamania krite lerinden dolayı, maksimum bina yüksekliği ve kat adedi ve Emlak ve İstimlak Müdürlüğünce tespit edilecek RS kotuna göre belirleneceğibildirilmektedir.
Kıymeti : 480.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz, ipotek
1. Satış Günü : 02/11/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 30/11/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Tevfiybey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verile bilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından do ğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6-Satış ilanı kendisine tebliğ edilemeyen tapu kaydındaki ilgililere yapılacak olan e-ilan ve gazete ilanı İİK nun 127. Maddesi gereğince tebliğ yerine geçecektir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1257 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2018

İ

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR