ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık çatı piyesli daire

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823606
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : DURALİ ALIÇ MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 4+1
: 148
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3756 ESAS
Muhammen Bedeli
:
270000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.08.2018 10:25
İkinci Satış Günü
:
29.07.2018 10:25
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
17. İCRA DAİRESİ
2017/3756 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 51015 Ada, 4 Parsel, DURALİ ALIÇ Mahalle/Köy, 33 Nolu Bağımsız Bölüm Binanın Genel Özellikleri : Parsel üzerindeki ayrık nizam tarzında yapılmış, 3 bodrum, zemin,6 normal kat ve çatı aralı, 33 adet mesken ve 1 adet ofisten oluşan bina mevcuttur. Bina da açık otopark ve bodrumda az sayıda kapalı otopark alanı bulunmaktadır. Binanın cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadır.Merdivenleri ve sahanlıkları mermer kaplama, merdiven korkulukları paslanmaz kaplamalı doğramadır.Binada asansör ve yangın merdivenleri bulunmaktadır.33 numaralı Çatı Aralı Meskenin Özellikleri: Mahallinde yapılan inceleme ve ölçümlerde; değerleme konusu mesken net 148 metrekaredir. Taşınmaz; 6. Normal katta salon-1 oda-antre-mutfak-wc-duş yeri ve balkon; çatı arasında; antre-3 oda-banyo-kiler ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Normal kattaki balkon pvc ile kapatılarak mutfağa katılmıştır. Çatı arasındaki balkon katlanır cam sistemi ile kapatılmıştır. Taşınmaz 6. Normal katta yer alan arka ve yan (kuzey-batı) tarafa cepheli bir dairedir.Dairede merkezi siteme ile ısıtılmakta olup; zeminden dağıtımlı panel radyöterler mevcuttur.Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır.Döşemeler salon ve odalarda laminant parke , diğer mahallerde seramik kaplıdır.Duvarlar salon, odalar, antreler vekilerde kağıt ; mutfakta boya, diğer mahallerde fayans ile kaplıdır. Tavanlar kartonpiyerli ve sıva üzerine plastik boyalıdır. Mutfak dolapları laminat kapaklı olup tezgahı suni mermerlidir.Banyoda duşakabin, klozet ve lavabo; wc de hela taşı ve lavabo bulunmaktadır.Pencereler çift cam üniteli pvc doğrama, iç kapılar ahşap panel kapıdır.Taşınmazın keşif esnasında boş olduğu görülmüştür.
Adresi : Duralialıç Mah 976 Sok No:28/33 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 1.613,62 m2
Arsa Payı : 56/1640
İmar Durumu : Dosyada
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada
1. Satış Günü : 01/08/2018 günü 10:25 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 29/08/2018 günü 10:25 - 10:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı,satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3756 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR