ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık çatı piyesli daire

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823542
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KIRKKONAKLAR MAH. / BİRLİK
Oda Sayısı : 6+1
: 250
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1155 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1050000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.07.2018 12:15
İkinci Satış Günü
:
27.08.2018 12:15
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
17. İCRA DAİRESİ
2018/1155 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 28420 Ada, 2 Parsel, KIRKKONAKLAR Mahalle/Köy, A Blok, 8. Kat, 33 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmazın bulunduğu bina semt merkezine uzak mesafededir. Parsel eğimli olup yapılaşmaya uygundur. Taşınmazın yapı sınıfı 4-A dır. Taşınmaz yaklaşık 11-15 yaşında olup yapısal değeri %15 yıpranma oranına maruz kalmıştır. Taşınmazın bulunduğu parselde ayrık nizam tarzında yapılmış 2 bloktan oluşan site mevcuttur. Site çevresi duvar ve tel ile çevrili olup girişte güvenlik noktası, bahçede açık otopark, yeşil alan ve çocuk oyun alanı, bodrum katta da kapalı otopark mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu A blok 5 bodrum + zemin + 8 normal kat + çatı katı ve 34 adet mesken ve kapıcı dairesinden oluşmaktadır. Binanın cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası kaplıdır. Binanın ana merdiven ve sahanlıkları granit, korkulukları paslanmaz kaplamalı doğramadır. Binada 2 asansör ve yangın merdiveni bulunmaktadır. Satışa konu daire net 250 m2. dir. (Ayrıca 35 m2 teras ve 10 m2. çatı boşluğu kullanımı vardır.) Taşınmaz salon, 6 oda, 2 antre, mutfak, mutfak nişi, 2 banyo, ebeveyn banyo, 2 kiler, hol, sauna odası, 4 adet balkon, teras mahallerinden oluşmaktadır. (Normal katta salon, 2 oda, antre, mutfak, banyo, ebeveyn duş, kiler ve 3 adet balkon bulunmaktadır. Diğer mahaller çatı arasındadır.) Çatı arasındaki odalardan ikisinin tavanı çatı eğimlidir. Balkonlardan birisi katlanır cam sistemi ile kapalıdır. Taşınmaz 8. normal katta yer alan, ön-yan-arka tarafa cepheli (güneydoğu-güneybatı) çatı aralı bir dairedir. Kombi ile ısıtılmakta olup, zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon, odalar, üst kat, antre ve hol de laminant parke, diğer mahallerde seramik kaplıdır. Duvarlar salon, 4 oda da, mutfak, alt kat antre ve holde kağıt, bir oda, üstkat antre, kilerler de alçı sıva üzeri plastik boya, bir odada kağıt ve alçı sıva üzeri boya, diğer mahallerde fayans kaplıdır. Tavanlar banyolar, ebeveyn duş, mutfak nişi, üst kattaki 2 oda ve holde alçı asma tavan üzeri plastik boya, diğer mahallerde kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boyalıdır. mutfak dolapları laminant kapaklı ve verzalit tezgahlıdır. Banyolarda küvetli duşakabin, klozet ve lavabo, ebeveyn duşta duşakabin, klozet ve lavabo mevcuttur. Pencereler ahşap görünülü çiftcam üniteli pvc doğrama ve iç kapılar amerikan paneldir. daire giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmaz genel anlamda bakımlıdır.
Adresi : Kırkkonaklar Mh. İldeniz Cd. (Krokide 324. Sk.) Vadi İkizler Sitesi, A Blok No:37/33 Çankaya/Ankara Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 250 m2 (Ayrıca 35 m2. Teras ve 10 m2. Çatı boşluğu kullanımlıdır.)
Arsa Payı : 170/7647
İmar Durumu : Toplam inşaat alanı 11.240 m2., toplam daire sayısı 69, yoldan 10 ve 13 metre çekme mesafeli imar parselidir.
Kıymeti : 1.050.000,00 TL
KDV Oranı : % 8 (30/04/2018 gün ve 2018/11674 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 26/07/2018 günü 12:15 - 12:20 arası
2. Satış Günü : 27/08/2018 günü 12:15 - 12:20 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün gün sonuna kadar kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini bulmak ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan diğer alacaklar o malla temin edilmişse bu suretle rüçhanı olan alacakların mecmuundan fazla olmak ve bundan başka paraya çevirme ve paraların paylaştırılması masraflarını geçmesi şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin%50 sini bulmak ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan diğer alacaklar o malla temin edilmişse bu suretle rüçhanı olan alacakların mecmuundan fazla olmak ve bundan başka paraya çevirme ve paraların paylaştırılması masraflarını geçmesi şartı ile ihale olunur. Alıcı çıkmaz veya bu maddede yazılı şartlar gerçekleşmez ise satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, taşınmaza takdir edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.Elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacaklarında teminat göstermeleri zorunlu olup teklif vermeden önce teminatın gösterilmesi zorunludur. Elektronik ortamda verilecek teklifler haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin % 50 sinden az olamaz.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İhale Damga vergisi, KDV,tapu alım harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler,tapu satım harcı satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, İİK. Nın 127. Maddesi gereğince gazete ilanının veya elektronik ortamda yapılan satış ilanının tüm ilgililere tebliğ hükmünde sayılacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1155 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR