ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık çatı aralı daire

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873326
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : KUŞCAĞIZ MAH. / SANATORYUM
Oda Sayısı : 3+1
: 121
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Yerden Isıtma
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/16615 ESAS
Muhammen Bedeli
:
210000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
24.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2016/16615 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Keçiören İlçesi, Kuşcağız Mahallesi, 30850 Ada, 7 Parsel, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz semt merkezine uzak konumda yer almaktadır. Yapı sınıfı 3-B olup, 11-15 yaşındadır. Taşınmazın yapısal değeri %15 yıpranma oranına maruz kalmıştır.Binanın yola bakan cepheleri cam mozaik, diğer cepheler sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı demir doğrama, rüzgarlık kapısı ahşap doğrama olup, bina giriş ve merdiverleri mozaik kaplama, korkuluklar demir parmaklıktır. Bina ön kısmında açık otopark mevcuttur. Değerleme sonucu çatı aralı meskenin terası 54 m2 olup, 40 m2'lik kısmı kapatılmıştır. Taşınmaz 3 oda-salon-mutfak-2 antre-banyo-wc-duş yeri-2 adet balkon ve teras mahallerinden oluşmaktadır. Bodrum katta kömürlüğü bulunmaktadır. Balkonlardan birisinin pvc ile kapatılarak mutfağa katıldığı, terasın bir kısmının pvc ile kapatılarak bir kısmınınsa açık olarak kullanıldığı görülmüştür. Mutfak bölümünün geniş olduğu, bu kısımda mutfak ile odanın birleştirilerek tek mahal olarak kullanıldığı görülmüştür. Taşınmaz 2.katta yer alan, iki tarafa (bina girişine göre yan - arka) gazeller caddesi ve yan binaya cepheli bir dairedir. Dairede ısıtma sistemi olarak zeminden dağılımlı panel radyatörler mevcuttur. Kombili bir dairedir. Döşemeler salon ve odalada laminant parke, diğer mahallerde seramik kaplıdır. Duvarlar,duş yeri, ve wc de fayans diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar ıslak hacimlerde köpük üzeri plastik boya diğer mahallerde kartopiyerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları laminat kapaklı olup tezgahı mermerittir. Banyoda duş yeri, klozet ve lavabo, wc de hela taşı mevcuttur. Wc'nin yanında ayrı lavabo kısmı bulunmaktadır. Pencereler çift cam üniteli pvc, iç kapılar amerikan panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.
Adresi : Kuşcağız Mah. 30850 Ada, 7 Parsel, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 121 m2
Arsa Payı : 60/1034
İmar Durumu :İnşaat tarzı Ayrık nizam, 4 kat müsaadeli Emsal 0.40/1.60olan imar projesidir.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4-ş maddesi uyarınca ipotek konut finansmanından kaynaklandığından muaf
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 28/11/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 24/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/16615 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR