KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık çatı aralı daire

KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873313
Şehir : Kırşehir / Merkez
Semt-Mahalle : AŞIKPAŞA MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 133
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3575 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
Kırşehir Adliyesi Denetim Serbestlik Müdürlüğü içerisinde bulunan mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRŞEHİR
İCRA DAİRESİ
2018/3575 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Kırşehir, Merkez, Aşıkpaşa Mah. 5323 Ada, 12 Parsel, 4+çatı katı, 11 nolu dubleks mesken. Taşınmaz net 133 m2 olup Kırşehir Bel.imar planı sınırları dahilinde, her türlü belediye ve alt yapı hizmetlerinden yararlanmakta, şehir merkesine yakın konumdadır, şehrin ticari, ekonomik, sosyal-kültürel(eğitim, kültür, hastane, dini tesis, kamu kuruluşları vb) tesis merkezlerine yakın mesafededir, bina 2010 yılı yapımı olup doğalgaz ve asansör vardır, mantolama yoktur, meskenin alt katında 1 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 tuvalet, 1 kiler ve giriş holü, üst katta 1 banyo, 1 yatak odası ve hol vardır.
Adresi : Aşıkpaşa Mah. 36.Sk. Güneşli Köşk Apt. K:4 D:11
Yüzölçümü : 900 m2
Arsa Payı : 1400/21600
İmar Durumu : İmar planı sınırlarındadır.
Kaydındaki şerhler : Dosyasındadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
K.D.V. Oranı : % 1
Satış Yeri : Kırşehir Adliyesi Denetim Serbestlik Müdürlüğü içerisinde bulunan mezat salonu
1. Satış Günü : 21/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 19/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3575 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR