ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık çatı aralı daire

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00853033
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MALAZGİRT MAH. / SİNCAN
Oda Sayısı : 4+1
: 166
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 17.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1540 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2018 11:40
İkinci Satış Günü
:
30.10.2018 11:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/1540 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 874 Ada, 10 Parsel, MALAZGİRT Mahalle, 4. Kat, 10 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup Adresi: Ankara İli, Sincan İlçesi, Malazgirt Mahallesi, Yaşar Kemal Caddesi, 67 Kapı No'lu Sahra Apartmanı 4. Kat 10 Nolu mesken şeklindedir. Ana bina betonarme yapı tarzında ve ayrık nizamlı olup, 1 bodrum, zemin ve 4 normal kattan müteşekkil olup normal katlarında 3 daire vardır. Zemin katında ise 4 adet dükkan vardır. Son katlar çatı aralıdır. Zemin kat dükkanları binanın ön cephesini komple kaplamış olup aynı zamanda bir kısım bankaların ATM cihazları vardır.Bina ön cepheleri terasit sıvalı ve diğer kısımlar serpme sıva üzeri akrilik boya kaplıdır. Binanı ana giriş kapısı demir doğrama kapıdır. Binanın giriş dış zemini karo mozaik ve iç sahanlığı mermer kaplıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı, merdiven yan duvarları 1.20 metre yükseklikte mermer ve üstü alçı sıva+plastik boyadır. Her kata çalışan asansörü vardır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Bölgede çarşı, Pazar, alışveriş merkezleri, okul, hastane, semt pazarı, toplu taşıma araçlarına ait duraklara yakın konumlu olup bölge genel hatlarıyla meskenlerin ve ticari amaçlı dükkanların bolca bulunduğu bir alanda yer almaktadır. Gayrimenkul piyasası orta hareketli bir konumdadır. Taşınmaz Çatı aralı Meskendir. Giriş katında fiili durum itibariyle 1 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, Wc ve 1 adet balkonu vardır. Çatı katında 3 oda, antre, banyo ve teras alanı vardır. Salonun ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Islak hacimlerden antre, mutfak, her iki banyo ve tuvalet zemini seramik kaplıdır. Salon, antre ve odaların duvarları alçı sıva+plastik boya kaplıdır. Islak hacimlerden mutfak, banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Tüm duvar-tavan birleşimi kartonpiyer kaplıdır. Mutfakta akrilik tezgah ve çelik eviye, tezgah altında ve üstünde balon kapak ve mdf gövde esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Mutfak çıkışlı balkonu vardır. Banyoda hilton lavabo, duş teknesi ve kabini, batarya takımı ve klozeti vardır. WC'de lavabo ve tuvalet taşı vardır. İç kapıları panel pres kapıdır. Pencereleri ve balkon kapısı PVC esaslıdır. Daire dış kapısı çelik esaslıdır. Kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir. Kullanım alanı; Dosya içerisine bulunan mimari projesinde yapılan incelemede meskenin yaklaşık kullanım alanı giriş ve çatı katı dahil balkonlar ve teras hariç 118,00 m2 hesaplanmıştır. Teras alanı 44,79 m2 dir. Balkonun alanı 14,74 m2 dir. Meskenin m2 cetvelinde bürüt alanı 166, 67 m2 dir. Mesken kuzey-batı olmak üzere 2 cepheli ve güneş görür şeklindedir.
Yüzölçümü : 642,00 m2
Arsa Payı : 58/642
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 03/10/2018 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 30/10/2018 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1540 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR