İZMİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık Buca'da 115m2 dubleks daire

İZMİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00757762
Şehir : İzmir / Buca
Semt-Mahalle : İNKILAP MAH. / ŞİRİNYER
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 23.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7191 Esas
Muhammen Bedeli
:
316250 TL
Birinci Satış Günü
:
24.05.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
26.06.2018 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 6. İCRA DAİRESİ
2017/7191 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Bilirkişi raporuna göre;
1-Adresi : 537 Sokak No : 4 Kat : 2 + 3 Daire : 5 İnkilap Mahallesi- Buca- İzmir.
2- Tapu Kaydı : İzmir ili, Buca İlçesi, Buca TM, Kızılçullu Mahallesinde kain tapunun; 3361, Ada 557, Parsel 26 da kayıtlı 171.00 m2 yüzölçümlü " arsa"vasıflı taşınmazda ; hissesi tam, 6 / 36 arsa paylı 2. Ve 3. Katta 5 b.b. no'lu Dubleks Mesken
3- İmar Durumu : İzmir İli, Buca İlçesi, 557 ada, 26 parselde kayıtlı taşınmaz yürürlükteki 1 / 1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik nizam, Dört Kat ( BL-4 ) yapılanma koşullu Konut adasında kalmaktadır.
4- Taşınmaz ile ilgili incelemeler : Yukarıda adresi, tapu kaydı, imar durumu belirtilen, ada-parsel bilgisi ile mahallinde çekilen fotoğrafları sunulan taşınmaz ; İzmir ili, Buca İlçesinde tapu kaydına göre Kızılçullu, Belediye kayıtlarına göre İnkilap Mahallesinde, 537 Sokaktan 4 numara alan 4 katlı 6 bağımsız bölümlü apartmanın Zemin üstü 2. Kat + 3. Katında isabet eden 5 b.b. no'lu dubleks meskendir. Parsel güney-doğusunda 537 sokağa cepheli olup diğer yönlerde diğer parsellere komşu ve ara parsel konumundadır. Parsel üzerindeki bina b.a. karkas yapı tarzında, yığma tuğla duvarlı ve asansörsüz inşa edilmiştir.Parsel üzerindeki taşınmaz ruhsatlı inşa edilmiş olup 2. Kat + 3. Kata isabet eden 5 b.b. no'lu dubleks meskenin kat irtifakı kurulmuştur. Parsel 171.00 m2 alanlı arsa vasıflı olup İBŞB tarafından üretilen sayısal fotogrametrik harita üzerinden yapılan ölçümlemeye göre parsel üzerindeki binanın dıştan dışa brüt 165.32 m2 alanlı olduğu tespit edilmiştir. Keşif mahallinde yapılan incelemede ; 537 Sokaktan 2. Kat + 3. Kata isabet eden 5 b.b. no'lu dubleks meskenin ; Binanın ana giriş kapısına karşıdan bakıldığında girişin sağında yer almış olduğu görülmüş, meskenin kapalı olması nedeniyle içerisini görmek mümkün olmamış ve 3. Kat karşı sırada yer alan 6 no'lu mesken oturanı ile yapılan görüşmelerden ; 5 no'lu dubleks meskenin borçlu malik'e ait olduğu, 2. Kata isabet eden alt katında salon, mutfak, hol, wc, balkon ile 3. Kata isabet eden üst katında 3 oda, hol, banyo ve balkondan ibaret olduğu bilgisi alınmış, dışarıdan yapılan incelemede de 5 no'lu daire giriş kapısının çelik, pencerelerin pvc doğramalı, balkonun demir korkuluklu olup meskende doğal gaz bağlantısı bulunduğu görülmüştür. 5 b.b. no'lu dubleks meskenin ; 115 m2 net alanlı olup elektrik ve suyu mevcut olan meskenin belediye hizmetlerinden yararlandığı bilgilerine yer verilmiştir. Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle; Akdoğan Caddesine, Nato Karargahına, Şirinyer Hipodromuna yakın ve yürüme mesafesindedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmakta olan taşınmaz ulaşım kolaydır. Günün ekonomik şartları, paranın satın alma gücü, taşınmazın yeri, mevkii, alanı, imar durumu, yapı tarzı, sınıfı, yaşı ve yıpranma payı, malik hisseleri, parsel civarındaki yapılaşma ve yerleşme yoğunluğu, belediye hizmetlerinden yararlanıp yararlanamadığı hususları, ulaşım ve yol durumu, değerini etkileyebilecek diğer hususların da dikkate alınması neticesinde keşif tarihi olan 06.07.2017 tarihi itibariyle ;
İzmir ili, Buca İlçesi, Buca TM, Kızılçullu Mahallesinde kain tapunun; Ada 557, Parsel 26 da kayıtlı 171.00 m2 yüzölçümlü"arsa "vasıflı taşınmazda; 6/36 arsa paylı 2. ve 3. Katta 5 b.b. no'lu Dubleks MeskeninTam Payının değerinin; 316.250.00 TL ( Üç yüz on altı bin iki yüz elli ) olduğu belirtilmiştir.
KDV: Takip konut finansmanından kaynaklı ipoteğin paraya çevrilmesine ilişkin olduğundan 3065 Sayılı Katma Değer Vergi Kanunun17. Maddesinin 4. Diğer İstisnalar başlığının ş bendi uyarınca (Ek bent: 21/02/2007-5582 S.K./35.mad.) 2499 sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 38/A maddesinde tanımlanan konut finansmanı amacıyla teminat gösterilen veya ipotek konulan konutun, konut finansman kuruluşları, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, ipotek finansmanı kuruluşları ya da üçüncü kişilere teslimi (müzayede mahallinde yapılan satışlar dahil) ile bu şekilde alınan konutun, konut finansman kuruluşları, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı veya ipotek finansmanı kuruluşları tarafından teslimi (müzayede mahallinde yapılan satışı dahil). KDV'DEN İSTİSNADIR.
Kıymeti : 316.250,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/05/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 26/06/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. KDV: Takip konut finansmanından kaynaklı ipoteğin paraya çevrilmesine ilişkin olduğundan 3065 Sayılı Katma Değer Vergi Kanunun17. Maddesinin 4. Diğer İstisnalar başlığının ş bendi uyarınca (Ek bent: 21/02/2007-5582 S.K./35.mad.) 2499 sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 38/A maddesinde tanımlanan konut finansmanı amacıyla teminat gösterilen veya ipotek konulan konutun, konut finansman kuruluşları, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, ipotek finansmanı kuruluşları ya da üçüncü kişilere teslimi (müzayede mahallinde yapılan satışlar dahil) ile bu şekilde alınan konutun, konut finansman kuruluşları, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı veya ipotek finansmanı kuruluşları tarafından teslimi (müzayede mahallinde yapılan satışı dahil). KDV'DEN İSTİSNADIR.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7191 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/02/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR