TORBALI İCRA DAİRESİ

İcradan satılık bir katlı yığma ev

TORBALI İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861276
Şehir : İzmir / Torbalı
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / TORBALI
: 192
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2965 ESAS
Muhammen Bedeli
:
144,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
28.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
TORBALI ADALET SARAYI 3.KAT MEZAT SALONU TORBALI/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TORBALI
İCRA DAİRESİ
2017/2965 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Adres:Atatürk Mahallesi 1560 Sokak No:12 Tepeköy - Torbalı /İZMİR.
Tapu Kaydı.İzmir İli, Torbalıİlçesi, Tepeköy Mahallesi, 670ada, 6 parsel numaralı192,00 m² yüzölçümlü, Bir Katlı Yığma Ev nitelikli taşınmaz
İmar Durumu :Torbalı Belediyesi'ne ait internet sayfasından 05/09/2017 günü yapılan imar durumu sorgusunda değerleme konusu taşınmazın üzerinde bulunduğu arsanın mevcut1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı' ndaBitişik Nizam 3 Kat konut imarlı olduğu anlaşılmıştır. Torbalı Belediyesinin 18.12.2017 tarih E.21148/21301 sayılı yazılarıyla aynı şekilde bildirilmiştir.
Torbalı Tapu Müdürlüğü arşivindetaşınmazın dosyasında yapılan incelemede,Parsel üzerindeki yapının ruhsatının bulunmadığı, ancak belediye tarafından bir tespitinin bulunmadığı öğrenilmiştir. Fen bilirkişi tarafından yapılan ölçüme göre bina 102,00 m² ye oturmaktadır. İmar durumuna göre mevcut durumuyla, binanın ruhsatlandırma imkanı bulunmamaktadır.
özellikleri : Taşınmazın mahalline gelindiğinde; tapu kaydının fiili durumla örtüşmediği, parsel üzerindeki üç katlı kâgir binanın bulunduğu görülmüştür. Bina kapalı olduğu için gezilememiştir. Tüm katların mesken olarak kullanıldığı anlaşılmıştır.
Taşınmaz karayolu ile yaklaşık olarak, Haluk Alpsu Bulvarına 2,00 km., İzmir-Aydın Devlet Karayoluna 1,00 km mesafesindedir.
Taşınmaza ulaşım problemi yoktur.Belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır. Her türlü alt yapı hizmetleri ikmal edilmiştir.
Tapu kaydındaki şerhler: Muhdesat Bilgisi: :Üzerindeki Ev Ramazan Oğlu Hicri DEMİRKAYA'ya aittir. İbaresinin bulunduğu,
Muhtelif haciz şerhlerinin bulunduğu görülmüştür.
Kıymeti : 144.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 28/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : TORBALI ADALET SARAYI 3.KAT MEZAT SALONU TORBALI/İZMİR -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2965 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR