DOĞANHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık betonarme ev ve arsası

DOĞANHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861689
Şehir : Konya / Doğanhisar
Semt-Mahalle : DEŞTİĞİN MAH. / DOĞANHİSAR
: 1672
Binadaki Kat Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

RASYONEL HABER 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/29 Talimat
Muhammen Bedeli
:
76,720 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
26.11.2018 15:00
Satış Yeri
:
HÜKÜMET KONAĞI BAHÇESİ KAMELYASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

DOĞANHİSARİCRA DAİRESİ

2017/29 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Doğanhisar İlçe, 266 Ada, 19 Parsel, CUMHURİYET-DEŞDİĞİN Mahallesi parsel alanı 1672,03 m², tek katlı betonarme ev ve arsası, Mevlüt Duman adına kayıtlı, parselin güneyinde çok az kısmı deşdiğin Mahallesi imar planı sınırına girmektedir. Büyük kısmı plan dışındadır. Etrafında yapılaşma vardır. Her türlü alt yapı hizmeti mevcuttur. Parsel üzerinde kısmen karkas olan tuğladan yığma iki katlı yapı vardır. Zemin katı bodrumdur. Çatı arası da kullanılabilir şekildedir. Pencereleri pvc dir. Birinci kat meskendir. Dışı boyasızdır. Odaların tabanı laminant kaplıdır. Mutfağın taban ve duvarları seramik kaplıdır. Evin taban alanı 160 m² dir. Parsel imar planı dışında olmasına rağmen arsa olarak kullanılmakta ve üzerine ev yapılmıştır. Arsa değerği 16.720,30 TL, bina yapı değeri 60,000 TL toplam 76,720,30 TL dir.

Adresi :

Yüzölçümü : 1.672,03 m2

Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 76.720,30 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 30/10/2018 günü 15:00 - 15:05 arası

2. Satış Günü : 26/11/2018 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri : HÜKÜMET KONAĞI BAHÇESİ KAMELYASI

---------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/29 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR