KARAMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bahçeli kerpiç ev

KARAMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861585
Şehir : Karaman / Merkez
Semt-Mahalle : YENİŞEHİR MAH. / SÜMER
: 326
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/417 Talimat
Muhammen Bedeli
:
248,680 TL
Birinci Satış Günü
:
09.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KARAMAN İCRA DAİRESİ

2018/417 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karaman İl, Merkez İlçe, Yenişehir Mah. 192 Ada, 6 Parsel, Kılbasan Yolu Mevkii de tapuya behçeli kerpiç ev olarak kayıtlı taşınmaz; Tek Katlı Bitişik İki Kerpiç Ev: Bahse konu ev tek katlı bitişik kerpiç olarak inşa edilmiş,yaklaşık inşaat alanı 164,00 m² dir. Evin dış cephesi beton sıva üzeri boyalıdır. Ev 3 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc. antre ve bitişik kısımda 2 oda 1 aralık, mutfak, banyo, wc mahallerinden oluşmaktadır. Pencereler ve kapılar ahşapolup dış kapsısı demir kapıdır. Döşeme kaplaması ahşap parke, ıslak hacimler seramik kaplamalıdır. Islak hacim duvarları yarıya kadar fayans kaplı, iç mahal duvarları sıva üzeri boyalı, Oda tavanları kısmen pvc kısmen ahşap lambri tavan kaplamalıdır. Ev doğalgazlı kalorifer ile ısıtılmakta, güneş enerjili su ısıtma sistemi bulunmaktadır. Çatı kiremit kaplıdır. Evin yapılan tadilatlar ile mevcut durumu ve yapım yılı dikkate alındığında aşınma oranının % 60 olacağı tespit edilmiştir. Tek Katlı Depo - Kömürlük: Bahse konu depo kömürlük kargir briket örme olarak inşa edilmiş olup çatısı kiremit ile kaplı vaziyettedir. Yaklaşık inşaat alanı 10,00 m² dir. Pencereleri ve kapısı demir doğramadır. Yapının mevcut durumu ve yapım yılı dikkate alındığında aşınma oranının % 60 olacağı tespit edilmiştir. Parsel şehir merkezine 3.500 m mesafededir.
Adresi : Karaman Merkez Yenişehir Mah. 192 Ada, 6 Parsel, Kılbasan Yolu

Yüzölçümü : 326 m2

İmar Durumu : Var

Kıymeti : 248.680,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında gösterildiği gibidir.

1. Satış Günü : 09/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü : 05/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/417 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR