KONYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bahçeli kargir ev ve mutfak

KONYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00852724
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : KALFALAR MAH. / TAŞCAMİ
Oda Sayısı : 3+1
: 409
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 15.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1453 Esas
Muhammen Bedeli
:
380000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.09.2018 14:40
İkinci Satış Günü
:
18.10.2018 14:40
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı, B Blok Zemin Kat, Z18-19 Karatay / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KONYA 12. İCRA DAİRESİ

2018/1453 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya ili, Meram ilçesi, Kalfalar Mahallesi, 18 cilt, 1727 kütük sayfasında kayıtlı, 4057 ada, 11 parsel numaralı, 409,34 m² alanlı Bahçeli Kârgir Ev ve Mutfak vasıflı taşınmazın tam hissesi.
Taşınmazın bulunduğu yer, merkeze kısmen uzak durumdadır. Ekonomik, sosyal ve kültürel yönden yavaş gelişim içerisindedir. Çevre yapılaşmalar genel olarak 1 ve 2 katlı kısmen ruhsatlı kısmen kaçak yapılar bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak şehir merkezine, resmî kurumlara, alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, sağlık merkezlerine, anayollara yakın, Otogara, Hava Limanına, Büyük Organize Sanayi bölgelerine ve kampüs alanlarına uzak konumdadır. Ana taşınmazın yakın çevresinde doğusundaki Kavaklı Camiine 110 metre, kuzeyindeki Muhittin Güzelkılıç Anadolu Lisesine 210 metre, Ahmet Özcan Caddesine 850 metre, Meram İtfaiyesine 1 km, Meram Belediyesine 2 km, Valilik Binası ve merkeze 3,3 km uzaklıktadır. Bölgenin altyapı hizmetleri tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp, çevreye ulaşım belediye otobüsleri ve minibüs ile sağlanmaktadır. Taşınmazın tapudaki vasfı Bahçeli Kârgir Ev ve Mutfak olmakla beraber, taşınmaz zemininde; 120,00 m² oturum alanlı Z+1+Ç katlı kagir bina ile yaklaşık 40,00 m² alanlı müştemilatlar bulunmaktadır. Binanın her katı ayrı ayrı mesken olarak kullanılmakta olup, binada ayrı girişleri olan toplam 3 adet mesken bulunmaktadır. Üst katlara bina içerisinde bulunan mermer kaplı merdivenden çıkılmaktadır. Merdivende alüminyum korkuluk bulunmaktadır. Binanın zemin ve birinci katı 120,00 m2 kullanım alanlı, 3 oda, hol, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. Çatı katı ise 60 m2 alanlı, 3 oda banyo ve tuvalet ile terastan oluşmaktadır.

Binanın zemin katı;giriş kapısı demir doğramadan imaldir. Tabanlar taban tahtası olup cilasızdır. Mesken iç kapıları boyalı ahşap kapıdır. Pencereler PVC doğramadan imaldir. Pencerelerde demir parmaklık bulunmaktadır. Banyo ve tuvalet tabanları dökme mozaik kaplamadır. Banyo ve tuvalet duvarları; yaklaşık 20 cm fayans kaplıdır. Tüm mahallerde duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Tavanlar kontrplak/MDF kaplamadır. Mutfakta sac mutfak üst dolabı ile profiller üzerine konulmuş mermer mutfak tezgâhı bulunmaktadır.

Binanın 1. katı; giriş kapısı çelik kapıdır. Tabanlar cilalı taban tahtası ile kaplanmıştır. Oda kapıları amerikan panel kapıdır. Islak hacim kapıları ile pencereler PVC doğramadan mamuldür. Banyo ve tuvalet tabanları seramik kaplamadır. Banyo ve tuvalet duvarları; tavana kadar fayans kaplıdır. Tüm mahallerde duvarlar ve tavanlar sıva üzeri boyalıdır. Mutfakta; alt ve üst mutfak dolabı ile mutfak tezgâhı bulunmaktadır. Mesken içerisinde kalorifer tesisatı döşelidir.
Binanın çatı katı; giriş kapısı çelik kapıdır. Tabanlar cilalı taban tahtası ile kaplanmıştır. Oda kapıları amerikan panel kapıdır. Banyo ve tuvalet tabanları seramik kaplamadır. Banyo ve tuvalet duvarları; tavana kadar fayans kaplıdır. Tüm mahallerde duvarlar ve tavanlar sıva üzeri boyalıdır. Mutfakta; alt ve üst mutfak dolabı ile mutfak tezgâhı bulunmaktadır. Mesken içerisinde kalorifer tesisatı döşelidir.

Adresi : Kalfalar Mahallesi Hüdaidede Sokak No:9, 9A, 9B Meram/KONYA

Yüzölçümü : 409,34 m2

İmar Durumu : Taşınmaz; 1/1000 ölçekli imar planında 8 kat Mesken Sahası alanına isabet etmektedir. İmar parametreleri; TAKS:0.25, E:1.50 ve Ymax:8 kat olarak belirlenmiştir.

Kıymeti : 380.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında

1. Satış Günü : 20/09/2018 günü 14:40 - 14:45 arası

2. Satış Günü : 18/10/2018 günü 14:40 - 14:45 arası

Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı, B Blok Zemin Kat, Z18-19 Karatay / KONYA

--------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1453 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR